BUNDES: Šalke lider devet minuta, Herta demolirala šampiona

Hamburg i Šalke podijelili plijen 2:2. Da su gosti pobijedili, bili bi na čelu tabele, a vodili su 2:1... Herta pobijedila u Volfsburgu 5:1.

BUNDES: Šalke lider devet minuta, Herta demolirala šampiona Izvor: MONDO

Senzacionalni poraz Bajerna u subotu popodne od Ajntrahta otvorio je vrata Šalkeu da se osami na prvom mjestu bundesligaške tabele, i Bajeru, da se izjednači sa liderom.

Međutim, u subotu uveče ekipa iz Leverkuzena je doživjela krah u Dortmundu, a dan kasnije ni Šalke nije uspio da "uknjiži" trojku.

Doduše, "plavi" iz Gelzenkirhena su gostovali u Hamburgu gdje se bodovi teško osvajaju.

Šalke nije savladao Hamburg ni u četvrtom uzastopnom duelu iako je od 68. minuta vodio 2:1.

Prethodno, Rud Van Nistelroj je doveo domaćina u vođstvo (40. minut), a Kevin Kuranji je izjednačio u 62. minutu svojim 15. pogotkom u prvenstvu čime je stigao na diobu drugog mjesta liste strijelaca sa Lukasom Baroisom iz Dortmunda (prvi je Stefan Kisling iz Bajera sa 16).

Kada je Ivan Rakitić realizovao penal za 1:2, gosti su bili blizu uspjeha.

Nade da će iz Hamburga odneti cio plen raspršio im je Džonatan Pitroipa u 77. minutu.
Herta se probudila. Možda je kasno da Berlinci izbjegnu ispadanje, ali su protiv aktuelnog šampiona dokazali da imaju kvalitet.

Herta je demolirala domaćina u Volfsburgu - 5:1.

Iživljavali su se Grk Teofanis Gekas, strijelac tri gola, i Kolumbijac Adrijan Ramos, koji je mrežu domaćina tresao dva puta.

Poslije mnogo vremena i oporavka od povrede Gojko Kačar se našao u startnoj postavi Herte. Igrao je 87 minuta.