PRIMERA: Mesi... Pa to je nemoguće

Lionel Mesi je zvanično najbolji fudbaler svijeta za prošlu godinu. A šta radi ove godine, graniči se sa nemogućim.

PRIMERA: Mesi... Pa to je nemoguće Izvor: MONDO

To su, između ostalih, na svojoj koži osjetili i igrači Saragose. Argentiac je La Romaredi donio pobjedu Barseloni, kojom se prvak Španije, Evrope i svijeta izjednačio na vrhu tabele Primere sa Real Madridom (po 68 bodova).

Mesi je opet radio šta je htio, davao golove glavom, nogom, uzimao lopte, driblao, nad njim je načinjen penal... Opet se igrao fudbala i postigao tri gola za svoj tim - 4:2 (1:0).

Postigao je svoj treći het-trik u sezoni - u prvenstvu je dao 25 golova, a u svim takmičenjima 34. U posljednjih pet utakmica tresao je mreže 11 puta!

On je donio Barsi ubedljivo vođstvo od 3:0, ali je Adrijan Kolunja sa dva hica u metu u 85. i 89. minutu smanjio na 2:3. Da ipak ne bude neizvjesnosti ponovo se pobrinuo Mesi - promiješao je domaću odbranu i nad njim je napravljen prekršaj za najstrožu kaznu.

Ipak, nije on izveo penal. Izveo ga je Zlatan Ibrahimović i pogodio. Valjda su igrači Barselone pustili saigrača, koga "neće gol", da probije barijeru za konačnih - 2:4.

Majorka nije propustila priliku, iskoristila je subotnji poraz Sevilje od Espanjola. Tim sa Baleara je na svom stadionu ubijedljivo, sa 4:1, pobijedio Atletiko Madrid i probio se na četvrto mjesto.

Majorki je to 12. pobjeda kod kuće u 13 utakmica (izgubila samo od Sevilje).

Tako su "Ostrvljani" stigli na samo bod od trećeplasirane Valensije, koja je međutim, u večernjem terminu savladala Almeriju i pobjegla Majorki na četiri koraka.

"Slijepi miševi" su otpor gostiju slomili tek u drugom poluvremenu. Almeriju je u 63. minutu načeo Mata, na asistenciju Davida Silve, koji se samo sedam minuta kasnije i sam upisao u strijelce (uposlio ga David Vilja).

Bitne pobjede u borbi za opstanak zabilježili su Malaga i Rasing. Obe ekipe sada imaju po 30 bodova. Nešto vrijedniji bio je trijumf Rasinga, koji je kao gost sa 3:1 pobijedio Osasunu, dok je Malaga na svom terenu nanijela još jedan udarac Viljarealu (2:0).

Dvostruki strijelac bio je Marokanac nabil Mustafa Baha.