PRIMERA: Hihon sa penala do pobjede

U premijernoj utakmici 28. kola Primere Sporting pobijedio Deportivo sa 2:1 golom Dijega Kastra u 90.minutu iz penala.

PRIMERA: Hihon sa penala do pobjede Izvor: MONDO

Sporting je pobijedio na svom terenu Deportivo iz La Korunje rezultatom 2:1, u prvoj utakmici 28. kola španske Primere.

Tim iz Hihona odlučujući gol postigao je iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Siguran sa jedanaest metara bio je Dijego Kastro.

Deportivo je meč završio sa devet igrača. Već u 11 minutu isključen je golman Aranzubija, a u 90. i Alberto Lopo.

Domaćin je sa nova tri boda u velikoj mjeri olakšao posao u borbi za opstanak, jer sada ima čak devet bodova više od prvog kluba iz opasne zone, ali i utakmicu više. Sa druge strane, Deportivo polako gubi korak za klubovima koji se bore za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Veliko iznenađenje napravio je posljednjeplasirani Herez, koji je remizirao sa Seviljom - 1:1.

Sevilja je vodila golom Frederika Kanutea iz penala u 63, minutu, ali je u posljednjim momentima meča Leandro Hioda utišao stadion "Ramon Sančez Pichuan".