Asensiova levica spasila Real

Snažan otpor Valensije na stadionu "Santjago Bernabeu" i zasluženi remi - 2:2 u poslednjem meču 2. kola Primere!

Real Madrid je izbegao prvi poraz u španskom prvenstvu nakon onog od Barselone (2:3) 23. aprila, ali nije uspeo da pobedi i pridruži se Sosijedadu, Barseloni i Leganesu na liderskim pozicijama.

Real - Valensija 2:2 (1:1), u meču koji je do poslednjeg sekunda čekao pobednika, ali ga zahvaljujući nepreciznosti (nespretnosti) napadača i odličnim intervencijama golmana nije dobio.

Tim Zinedina Zidana nastupio je bez suspendovanih Kristijana Ronalda i Serhija Ramosa, dok je Isko zamenjen na poluvremenu zbog povrede skočnog zgloba.

Dvostruki strelac za "kraljeviće", prvi put u karijeri, bio je Marko Asensio.

Dvadesetjednogodišnji ofanzivni "vezista" u 10. minutu je karakterističnim šutom iz trka sa 16 metara doneo Realu vođstvo od 1:0, a u 83. je iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat, mada taj gol ide na dušu golmanu Netu, koji je mogao mnogo bolje da obavi svoj posao.

Valensija je u 18. minutu uhvatila šampiona na spavanju i mladi Karlos Soler je sa samo pet metara sproveo centaršut Latorea u mrežu - 1:1.

U jeku inicijative Madriđana, koji su najbliži drugom golu bili posle šuta Luke Modrića sa 18 metara, "slepi miševi" su šokirali veliku većinu navijača na stadionu "Santjago Bernabeu".

Rodrigo je u 77. minutu odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, odakle je pojačanje iz Intera Žofri Kondogbija na svom debiju tukao u donji desni ugao - 1:2!

Asensio je na već opisani način vratio stvari na početak, a u poslednjih desetak minuta su i jedni i drugi mogli do pobede za proboj u vrh tabele.

Karim Benzema je pri prvom "ziceru" bio neprecizan, a zatim mu je Neto uz pomoć stative odbranio dobar pokušaj glavom. Na drugoj strani je Simone Zaza oklevao u kontri "2 na 1", ali Valensija bi svakako unapred potpisala podelu plena i zadovoljna će se vratiti kući...

Real Madrid - Valensija 2:2, Primera drugo kolo