Još korak: Austrija "ispala", Vels preti!

Austrija kod kuće igrala 1:1 sa Gruzijom, dok je Vels tek u finišu pobedio u Moldaviji. Srbija sa najvećim, ogromnim šansama dočekuje poslednja dva kola.

ALI!

Potrebno bi bilo čudo da se dogodi i da Srbija ne osvoji prvo mesto u Grupi D.

Imamo razvoj situacije kao iz snova i dva kola pre kraja četiri boda više od Velsa, gostovanje prežaljenoj Austriji i kod kuće meč sa Gruzijom. Pod znakom uzvika je i činjenica da u poslednjem kolu igraju Vels i Republika Irska u Kardifu.

IRSKA - SRBIJA 0:1

Sjajno!

Austrija je sve šanse za prvo mesto izgubila na Ernst Hapel stadionu u Beču protiv Gruzije. Mršavih 1:1 predstavljaju veliko razočaranje za tim Marsela Kolera. Imali su velike ambicije, a sada ne samo da im je izmaklo prvo mesto, već imaju i minimalne šanse i za baraž.

OSTALI REZULTATI KVALIFIKACIJA

Valerijan Gvilija je utišao Beč već u osmom minutu. Sjajno se driblinogom oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem savladao Hajnca Lindnera. Bila je to brza kontra Gruzina u kojoj se u ulozi asistenta našao Jano Ananidze.

Mučili su se Austrijanci i tek u 43. minutu postigli gol nade. Strelac je bio Luis Šaub. Međutim, do kraja utakmice nije bilo više pogodaka.

Veliki trijumf ostvario je Vels u Moldaviji - 2:0. Iako su Ostrvljani bili favoriti, otpor su uspeli da slome tek u poslednjih deset minuta. Hal Robson Kanu je probio led u 80, a pobedu potvrdio Aron Remzi tek u sudijskoj nadoknadi.

Šta nas sve očekuje u oktobarskom finišu kvalifikacija u Grupi D, pogledajte ispod: