Hrvatima ugroženo prvo mesto, Španija se igrala

Turska iskoristila umor Hrvata, a Španija bez većih problema savladala nejaki Lihtenštajn.

Nemilosrdna "crvena furija"!

Španija je posle pobede nad Italijom (3:0) imala veoma lak zadatak protiv Lihtenštajna, pa je selektor Đulen Lopetegi malo i promešao sastav, ali ni to nije spasilo ovu malu reprezentaciju, koja nije osvojila nijedan bod u dosadašnjim kvalifikacijama.

Ovoga puta je Alvaro Morata postigao dva gola, toliko je u nastavku dodao i rezervista Jago Aspas, dok su po jednom pogađali Serhio Ramos, David Silva i Isko.

"Pomogao" je i Gopel u 89. minutu autogolom, pa je meč završen rezultatom 8:0.

Italija nije imala tako lak zadatak, ali je "omiljenim rezultatom" 1:0 (0:0) upisala pobedu koja ih i dalje drži na drugoj poziciji, i čini se da će oni biti najmanje omiljeni rival u baražu.

Strelac jedinog pogotka bio je odlični Ćiro Imobile.

A kakvo ludilo u grupi I!

Hrvatska je u Tursku došla iscrpljena pošto se meč protiv tzv. Kosova odužio na dva dana (prekinut posle 20 minuta u subotu zbog "poplave" na terenu "Maksimira"), pa se to osetilo u igru ekipe selektora Čačića.

"Vatreni" su poraženi na ovom gostovanju golom Tosuna u 75. minutu, što im je drugi poraz u poslednja tri duel kvalifikacija - 1:0 (0:0).

S obzirom na to da je Island slavio protiv Ukrajine golova Gilfija Sigurdsona (2:0), to znači da su Islanđani "stigli" Hrvatsku i sada kao i oni imaju 16 bodova, s tim da Čačićeva ekipa ima bolju gol razliku, dok opasno prete i Ukrajina i Turska koji imaju po 14.

Hrvati igraju još sa Finskom (D) i Ukrajinom (G), dok Island ide u goste Turskoj i dočekuje tzv. Kosovo u poslednjem kolu.