BUNDES: Frajburg se ne predaje

Frajburg vodio na gostovanju protiv Hofenhajma, ali na kraju ipak primio gol i zadržao se u zoni ispadanja.

BUNDES: Frajburg se ne predaje Izvor: MONDO

Frajburg nije uspio da na gostovanju u Sinshajmu zabilježi uzastopnu pobjedu u Bundesligi i već sada napusti opasnu zonu.

Do novog uspjeha, dijelilo ih je samo deset minuta protiv Hofenhajma, ali je meč na kraju završen rezultatom 1:1.

Ipak, tim Robina Duta može da bude zadovoljan i jednim osvojenim bodom, jer su u narednom kolu domaćini Bohumu, koji je takođe u teškoj situaciji, tek dva mjesta iznad zone ispadanja i sa samo tri boda više od narednog rivala.

Gosti su na "Rajn-Neker" areni poveli golom Kamerunca Mohamadua Idrisua u 64. minutu, ali nisu izdržali do kraja. Pritisak Hofenhajma isplatio se u 80. minutu, kada je Hrvat Josip Šimunić izjednačio.

Hofenhajm je protiv Frajburga prekinuo post od tri utakmica bez postignutog gola. Lošu seriju započeli su protiv Majnca (0:1) na svom terenu, a poslije tog susreta, kao domaćini nisu uspjeli da zatresu mrežu Verderu (0:1), dok je meč u Nirnbergu završen bez golova.