Sarajevu „široko“ na Koševu

Ekipa Husrefa Musemića dobila derbi protiv Širokog Brijega.

Premijer liga BiH osmo kolo  Sarajevo - Široki Brijeg Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Sarajeva savladali su Široki Brijeg rezultatom 2:0 u derbiju osmog kola Premijer lige BiH.

Bordo ekipa zasluženo je stigla do sva tri boda, pošto je imala inicijativu i mnogo bolje prilike od gostiju, koji nisu uspjeli da ugroze gol Bojana Pavlovića.

Već u četvrtom minutu Sarajevo je stiglo do vođstva poslije lijepo gola Velkoskog iz slobodnog udarca.

1-0
Izvor: DailyMotion.com

Imala je ekipa Husrefa Musemića odmah potom još jednu dobru šansu i čak pogodila mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

poništen gol

Sarajevo je čuvalo prednost do kraja prvog dijela utakmice, a u nastavku su šanse imali Hebibović i Ahmetović, ali se rezultat nij emijenjao, kao ni nakon odličnih prilika Rahmanovića.

Meč je riješen u 74. minutu, nakon greške gostiju koji su olako izgubili loptu, Hebibović je sve pripremio, a egzekutor je bio Ahmetovič.

2-0

Lelić je deset minuta prije kraja imao dobru šansu da uveća prednost ali je pogodio spoljni dio mreže.