Borusija začarala mrežu, "jarčevima" pet komada!

Tim iz Dortmunda, trenutni lider Bundeslige, na četiri uvodna meča sezone još nije primio gol, a postigao je čak 10.

Borusija iz Dortmunda nakon četiri kola vodeća je ekipa Bundeslige, a ekipa Petera Boša na uvodnih 360 minuta sezone nije primila niti jedan pogodak, a postigla je deset!

Posljednji put kada je uspjela da sačuva svoju mrežu na prve četiri prvenstvene utakmice, u sezoni 2001/02, slavila je titulu...

U četvrtom kolu, posljednjeplasirani Keln nije imao šanse protiv raspoloženih igrača u žutim dresovima, što je bilo jasno već nakon 113 sekundi.

BORUSIJA DORTMUND - KELN 5:0 (2:0)

Gledaoci se nisu ni smjestili na prepune tribine "Zignal Iduna Parka", a semafor je već pokazivao 1:0.

Prvo ime susreta Andrij Jarmolenko prošao je po desnoj strani, uputio precizan centaršut, a Maksimilijan Filipodličnim udarcem glavom postigao je svoj prvi pogodak u dresu "milionera".

Uslijedili su brojni ataci ka golu gostiju, ali se rezultat nije promijenio do nadoknade vremena. A onda, kako je počelo prvo poluvrijeme, tako je i okončano - golom u mreži "jarčeva".

Sjajni Jarmolenko izveo je korner, lopta je došla do kapitena domaćih Sokratisa Papastatopulosa, koji je odlično snašao i pogodio za 2:0.

Prethodno je arbitar Patrik Irtih dosudio faul u napadu, smatrajući da je Grk faulirao golmana Tima Horna koji je ispustio loptu, ali primjenom VAR tehnologije utvrđeno je da je defanzivac Kelna Dominik Hajnc bio taj koji je odgurnuo svog čuvara mreže.

Neven Subotić (Borusija) utakmicu je odgledao s klupe za rezervne igrače, dok je Miloš Jojić (Keln) šansu dobio od 64. minuta.

VAR je presudan bio i u 57. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za domaće.

Lukas Klunter rukom je spričio čist pogodak, a Pjer Emerik Obamejang, nakon brojnih promašenih prilika, sa 11 metara uspio je da pogodi - 3:0.

Dva minuta kasnije, novi gol! I ponovo Obamejang, a onda u 69. minutu i peti pogodak. "Dopel pak" i Filipa, za više nego ubjedljivih 5:0.

Fenomenalni Gabonac konačno je u sedmom meču protiv kelna uspio da zatrese mrežu ovog kluba, čime je uspio da se upiše u strijelce protiv svih članova Bundeslige!

Sve u svemu, na osnovu viđenog na terenu, lakši trening za "milionere" i lagana domaća pobjeda za povratak na vrh tabele, gdje je kratko boravio Hanover.

Dortmund sada ima deset bodova, isto koliko i Hanover, ali bolju gol-razliku, dok Keln ostaje na začelju, bez bodova, sa katastrofalnom gol razlikom 1:12.