LIGA KUP: „Lisice“ izbacile Liverpul

Liverpul sa Markom Grujićem i Filipom Kutinjom u startnih 11 eliminisan od Lestera u trećem kolu Liga kupa. Reprezentativac BiH Mario Vrančić dvostruki strijelac za Norvič.

Ekipa Liverpula prošle godine stigla je do polufinala Liga kupa, a ove sezone takmičenje je završila već u trećem kolu.

Redsi su poraženi od Lestera 2:0 u prvom od njihova dva međusobna duela u samo četiri dana.

U subotu će „lisice“ dočekati Liverpul na King Pauer stadionu u okviru Premijer lige i ukoliko dođu do pobjede, biće to četvrti vezani trijumf kod kuće nad ekipom Jirgena Klopa.

Do trećeg su stigli u utorak uveče, nakon prilično rezervisanih 90 minuta, u kojem su i jedan i drugi trener „promiješali karte“ , što svojom voljom, što prinudno.

U ekipi Liverpula tako se našao mladi srpski reprezentativac Marko Grujić, ali i Filipe Kutinjo, nakon dugog perioda koji je proveo na tribinama zbog neostvarenog transfera u Barselonu. Drugi Srbin u redovima Liverpula, Lazar Marković, presjedio je meč na klupi.

Derbi trećeg kola Liga kupa nije opravdao očekivanja, pa je najbolja prilika u prvom poluvremenu bio pokušaj Robertsona u 27. minutu, nakon kojeg je lopta završila pored gola.

Trenutak odluke desio se u 66. minutu kada je Ibora spustio loptu glavom za Okazakija koji sa desetak metara pogađa mrežu.

Japanac je prethodno u igru ušao sa klupe u 53. minutu, a dobru partiju krunisao je asistencijom za Slimanija, koji je u 78. minutu definitivno riješio pitanje pobjednika.

Liverpulu je ovo četvrta utakmica u nizu bez pobjede, nakon poraza od Mančester sitija i remija sa Barnlijem u Premijer ligi i remija 2:2 sa Seviljom u Ligi šampiona.

Mario Vrančić imao je svoje veče! Reprezentativac BiH postigao je dva pogotka u pobjedi Norviča na gostovanju kod Brentforda. Bili su to ujedno njegovi prvi golovi za Norvič od dolaska iz Darmštata.