LE: Benfika bolja od dva prvaka Evrope

Benfika pobijedila Liverpul u Lisabonu sa 2:1, isti rezultat u Hamburgu i Londonu, dok su Valensija i Ateltiko igrali 2:2.

LE: Benfika bolja od dva prvaka Evrope Izvor: MONDO

Poslije prvih utakmica četvrtfinala Lige Evrope nijedna ekipa nije uspjela da obezbijedi miran revanš. Tri utakmice završene su pobjedama domaćina 2:1, dok je španski duel ostao bez pobjednika.

Meč na sjeveru Njemačke riješen je u posljednjih 15. minuta prvog poluvremena, kada su postignuta sva tri gola. HSV - Standard 2:1

Standard je poveo poslije kornera u 31. minute. Diumersi Mbokani je bio najviši u skoku i glavom savladao Franka Rosta.

Međutim domaćin je već do kraja prvog poluvreman uspio da preokrene rezultat. Prvo je Rud van Nistelroj pogodio stativu, a onda je u 42. minute Mladen Petrić iskoristio penal, koji je opravdano dosuđen nakon prekršaja nad Ze Robertom - 1:1.

U sudijskoj nadokandi Nistelroj postiže još jedan gol - 2:1.

U sudaru bivših evropskih prvaka Benfike i Liverpula u Lisabonu, "orlovi" su slavili sa 2:1, a oba gola za domaćine postigao je Oskar Kardozo iz penala.

"Crveni" su poveli sjajnim golom Danija Agera. Fudbaler Liverpula petom je doveo goste u vođstvo već u devetom minutu.

Ostrvljani su od 31. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Rajena Babela.

Fulam je vodio protiv Volfsburga sa dva ekspresna gola Bobija Zamore i Demjana Dafa u 60. i 63. minute, ali je Aleksander Madlung pred sam kraj meča na "Krejven Kotidžu" ostavio sve otvoreno pred revanš u Njemačkoj.

U španskom četvrtfinalu Atletiko je dva puta vodio na "Mestaji", ali je utakmica na kraju završena bez pobjednika - 2:2. Strielci za Valensiju bili Manuel Fernandes u 67. i David Vilja u 82. minutu. "Jorgandžije" su do prednosti dovodili Dijego Forlan u 59. i Antonio Lopez u 72. minutu.

Od preostalih učesnika završnice Lige Evrope, Liverpul je tri put u svojoj istoriji osvajao Kup UEFA (1973, 1976, 2001), dok je Valensija bila najbolja 2004.

Bivši šampioni Evrope Benfika i Hamburger igrali su u finalu.

Nekadašnji Kup UEFA od ove sezone se zove Liga Evrope.

Valensija/Atletiko - Benfika/Liverpul

Revanš utakmice igraju se 8. aprila. Finale se igra 12. maja na "Nordbank" areni (kapacitet - 57.274) u Hamburgu.

(MONDO, - foto: Guliver/Getty Images)