JSL: Zvezda nije bila romantična!

OFK Beograd - Crvena zvezda 0:2. Strijelci Perović i Lekić.

JSL: Zvezda nije bila romantična! Izvor: MONDO

Fudbaleri Crvene zvezde nisu "pali" na romantiku... Pred svega 1.500, lider na tabeli hladnokrvno je prekinuo seriju OFK Beograda od četiri uzastopne pobjede.

Golovima Slavka Perovića i Dejana Lekića, crveno-bijeli su došli do 25. prvenstvene pobjede na terenu gradskog rivala: OFK Beograd - Crvena zvezda 0:2 (0:1).

"Romantičari" su jesenas u Ljutice Bogdana pobrali sve simpatije načinom na koji su se suprotstavili Crvenoj zvezdi, uprkos činjenici da su poraženi rezultatom 2:1. Ove Velike subote, pred 1.500 gledalaca, lider je bio dominantan rival, a golman Zvezde Saša Stamenković samo se jednom za 90 minuta našao na iskušenjima.

I tada je šut Nikole Beljića otišao preko gola...

Crvena zvezda je zabilježila treću uzastopnu pobjedu od poraza u Kragujevcu od Metalca, odnosno od smjene Vladimira Petrovića Pižona i postavljanja Ratka Dostanića na mjesto prvog trenera.

Na Staroj Karaburmi, umjesto navijača na dvije tribine, osvanuli su transparenti: "HRISTOS VOSKRESE" na dijelu tribina gdje bi bili navijači Crvene zvezde da nije bilo bojkota, odnosno "VAISTINU VOSKRESE", tamo gdje se uvijek skupljaju najvatrenije pristalice OFK Beograda.

Do vođstva u 41. minutu, Crvena zvezda bila je bolji, kreativniji i ofanzivniji rival. Prvi šut ka golu Stamenkovića, lopta je upućena u 25. minutu. Ka golu, ali ne i u gol. Na drugoj strani, Bojan Šaranov imao je pune ruke posla, a prilike su traćili redom Dejan Lekić (dva puta) i Savio.

Da na poluvreme Zvezda ode sa golom prednosti, a ne samo činjenicom da je bila bolja, pobrinuo se Slavko Perović, koji je postigao prvi gol od 12. decembra 2009. godine i meča Crvena zvezda - Spartak 5:2, kada je bio strijelac drugog i četvrtog gola za svoju ekipu.

Kapiten Nikola Lazetić izbacio je Kadua na lijevo krilo, a Brazilac vješto uputio centaršut na drugu stativu, gdje je Perović bio potpuno sam, tako da mu nije bilo teško da zatrese mrežu - 0:1.

Šaranov je pokušao da "uđe u noge" Kaduu, ali je dribler u pravo vrijeme uputio lob pas ka Peroviću...

Trener domaćina Dejan Švaba Đurđević vjerovatno je tražio od svojih igrača da se trgnu pred izlazak na drugo poluvrijeme, moguće je da su plavo-bijeli od trenera dobili riječi ohrabrenja, ali se na travnjaku u drugih 45 minuta malo toga promijenilo.

A, i ta promjena bila je u broju šansi za - Crvenu zvezdu.

U 49. minutu, defanzivac OFK Beograda Petar Planić već je najavio sebe za epitet najgoreg igrača meča. Poslije nekoliko nefudbalskih intervencija u prvom poluvremenu, početkom drugog izgubio je loptu na svojoj polovini, ali je imao sreće jer je Dejan Lekić loše šutirao glavom sa pet metara, na centaršut Lazetića.

Lekić je imao priliku i u 65. minutu, ali je traljavo šutirao. Mnogo bolje, to je učinio Savio već u narednom napadu, ali je Šaranov ovog puta pokazao da ima sjajne reflekse.

Do prve, a ispostavilo se i jedine šanse za OFK Beograd, čekalo se 68. minuta. Tada je Nikola Beljić pokazao da je opasan igrač, ali nije bio precizan, tako da Stamenković nije morao mnogo da brine.

Nagovještaj ofanzive plavo-bijelih ugašen je već dva minuta kasnije, kada je Lekić konačno pogodio mrežu "romantičara". Nakon što je sa dva gola protiv Vojvodine u prošlom kolu prekinuo višemjesečni golgeterski post, jedan od trojice Zvezdinih putnika za Japan, nastavio je da pogađa.

Kadu je povukao na sredini terena i u pravo vrijeme uposlio Lekića, kojem iz situacije "1 na 1" sa Šaranovim, nije bilo teško da se upiše - 0:2.

Brazilac Kadu kasnije je zamjenjen, umesto njega ušao je Miloš Trifunović, a Kaduu vjerovatno pripada i titula igrača meča, jer je sa dve asistencije na konkretan način obavio posao zbog kojeg je ubačen u startnih 11.

U finišu su rezervisti Trifunović i Aleksandar Jevtić imali akciju za 3:0, ali je Šaranov ponovo odbranio. Prije toga, roviti Pavle Ninkov srušio se poslije jednog duela i nastavio da leži držeći se za rame, tako da je Dostanić morao da ga zamijeni.

Ušao je Nikola Mikić.

OFK BEOGRAD: Šaranov - Planić, Rodić, Karvaljo, Nikolić - Marković, Beljić, Trivunović, Simić - Milić, Oumaru.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković - Ninkov, Đorđević, Vilotić, Ignjatijević - Savio, Bogdanović, Lazetić, Kadu - Perović, Lekić.

Tadić i Mrđa prekinuli crnu seriju Vojvodine

Poslije tri poraza u nizu, odnosno svega šest osvojenih bodova ovog proljeća, od 18 maksimalnih, fudbaleri Vojvodine uspeli su da pobjede.

Do 70. minuta, BSK iz Borče imao je "rezultat" na Karađorđu, ali je onda otpor gostiju slomio drugi najbolji strelac Novosađana, Dušan Tadić. Potom se, u 87. minutu, upisao i prvi strijelac tima, kapiten Dragan Mrđa.

On je sa bijele tačke postavio konačnih: Vojvodina - BSK Borča 2:0 (0:0).

Jesenas, dok je još bila "u igri" za vrh tabele, Vojvodina je kao gost "razbila" BSK sa 4:0, ali su od tada Novosađani češće gubili nego dobijali utakmice.

Fudbaleri Mladog radnika i Smedereva ove sezone odigrali su 180 minuta "vatrenog lokalnog derbija". Ni to im nije bilo dovoljno da postignu gol.

Poslije 0:0 u Smederevu, bilo je 0:0 i u Požarevcu.

Fudbaleri Rada bili su na dobrom putu da dobiju tek drugi prvenstveni meč u Kuli, u 15. pokušaju, "građevinari" su na poluvreme otišli sa golom prednosti, a da rival nije stvorio nijednu jedinu šansu.

Ipak, Kuljani su se sastavili u međuvremenu, u 76. minutu bilo je 1:1, a u sudijskoj nadoknadi konačnih 2:1 za Hajduk! Sa ova tri boda, Kuljani su uspjeli da preskoče ČETIRI protivnika u jednom kolu i pobjegnu iz zone koja vodi u niži rang.

Zbog čega nisu dokusurili protivnika kada su bili bolji i vodili sa 1:0, fudbaleri Rada i trener Marko Nikolić moraće da analiziraju narednih dana.

Javor i Napredak odigrali su naelektrisan meč u Ivanjici, a za grubosti je najteže platio Boris Miličić u 70. minutu. Ipak, Javor je i sa igračem manje uspeo da pobjedi Napredak i to golom kapitena, defanzivca Milovana Milovića u 87. minutu - 1:0!

Jedini lošiji tim od Napretka u ovom trenutku je - Čukarički.

A, upravo je Čukarički ove subote osvojio tri boda sa kojima je oživio snove o opstanku. Vodili su Brđani sa 2:0 protiv Jagodine, koja se prekasno vratila u meč.

"Ćurani" su u 82. minutu, preko Vladimira Đilasa, uspjeli samo da ublaže poraz - 2:1.

"Hit proljeća", Metalac iz Gornjeg Milanovca, stao je u komšiluku. Kapiten Borca iz Čačka, Boban Dmitrović, sigurno je izveo penal u 69. minutu za tri jako važna boda za Čačane - 1:0.

Prije meča sa Milanovčanima, Borac je imao osvojen bod od mogućih devet u prethodna tri kola.