SERIJA A: Inter vodi, Roma i Milan prate

Sva tri kandidata za osvajanje "skudeta" ostvarila su pobjede u mečevima 32. kola Serije A, zbog Uskrsa odigranim u subotu.

SERIJA A: Inter vodi, Roma i Milan prate Izvor: MONDO

Stanje na tabeli tako je ostalo nepromjenjeno u odnosu na prethodno kolo - Inter je prvi sa 66 bodova, Roma ima jedan, a Milan tri boda manje.

Naredne nedjelje će Inter biti na najtežem ispitu, pošto će poslije revanš utakmice četvrtfinala Lige šampiona, protiv CSKA u Moskvi, morati na gostovanje u Firencu. Roma će na Olimpiku dočekati Atalantu, a Milan neugodnu Mihajlovićevu Kataniju.

Iako bez suspendovanih Etoa, Majkona, Lusija i kapitena Zanetija, Inter pred svojim navijačima nije dao Bolonji ni gram nade.

Dva pogotka postigao je Tijago Mota, a jedan Mario Baloteli, koji je nedavno bio u nemilosti trenera Žozea Murinja. Navijači su gromko pozdravili tamnoputog napadača, ali se on nije radovao golu...

Reprezentativac Srbije Dejan Stanković odigrao je cio meč i asistirao Moti kod pogotka u 85. minutu, nakon čega je kompletan tim Intera završio na "gomili". Stanković je sredinom drugog poluvremena opomenut žutim kartonom jer je sudija procjenio da je inscenirao faul.

Zanimljivo je da Inter na stadionu Đuzepe Meaca nije primio gol već šest utakmica!

Roma je na "Svetom Nikoli" u Bariju nastavila nevjerovatnu seriju od 22 prvenstvena meča bez poraza (16 pobjeda i šest remija), koja traje više od pet mjeseci.

"Vučica" je akcijom Luke Tonija i Mirka Vučinića u 19. minutu stigla do "minimalca", ali i četvrte pobjede zaredom poslije serije od tri remija.

Milan je trijumfovao na Sardiniji, a konačan rezultat 3:2 postavljen je već u 38. minutu. Leonardov tim konačno je proradio poslije izuzetno neefikasnog marta, kada je dao samo tri gola na pet utakmica.

Zaoštrava se i borba za opstanak, u kojoj Sijena i Livorno sve više gube priključak. Ali zato je Atalanta uhvatila zalet i trećom uzastopnom pobjedom na stadionu Atleti Azuri d'Italija počela opasno da ugrožava Udineze i Lacio.

Rimljani su sa Napolijem odigrali solidnih 1:1 (Aleksandar Kolarov proveo na terenu svih 90 minuta), ali u ovom trenutku im jedan bod ne znači puno, bez obzira na ime protivnika...