JSL: Lomić upucao "golubove"

Marko Lomić sa dva sjajna gola obezbijedio Partizanu protiv Spartaka novu pobjedu - 2:0. Polovičan bojkot navijača u Humskoj.

JSL: Lomić upucao "golubove" Izvor: MONDO

Nema promjena na vrhu tabele JSL. Zvezda je prva, a Partizan i dalje diše za vrat "večitom rivalu". Prednost crveno-bijelih se nakon posljednje utakmice 22. kola Super lige Srbije vratila na "plus dva".

Partizan je u pobjedio Spartak na svom stadionu sa 2:0 (0:0) i ostao u trci za šampionsku titulu.

Bojkot navijača, golišavi Miša Tumbas, pas haski i, naravno, fenomenali Marko Lomić, obilježili su derbi. Novopečeni reprezentativac, sa dva sjajna gola u 48. i 72. minutu, obezbjedio je Partizanu 16. prvenstvenu pobjedu.

Trener srpskog šampiona, Goran Stevanović, utakmicu protiv Spartaka počeo je sa dva napadača, Kleom i Dijarom, Moreira je dobio priliku prije Saše Ilića, dok su ispred odbrane igrala dva zadnja vezna - Raća Petrović i Ljubomir Fejsa.

Crno-bijeli su dobro počeli meč protiv Subotičana, ali im za razliku od prethodnih duela nije pošlo za rukom da brzo steknu prednost.

Već u prvom minutu udarac Fejse zaustavio je Milan Jovanić, a odmah nakon kornera, Sređa Knežević je mogao da se upiše u strijelce, međutim, bježi mu lopta.

Do kraja poluvremena, prilike za domaći tim imali su još Kleo, Fejsa i najbolju Lamin Dijara, koji je u 30 minutu sa pet-šest metara šutirao preko gola.

Jovanić je potvrdio vrhunsku formu.

Fudbaleri Spartaka su i na ovoj utakmici pokazali da "bunker" nije njihov stil igre, a posljedica toga su i dva solidna pokušaja Marka Mirića u 7. i 11. minutu.

Partizan je poveo na početku drugog poluvremena. Marko Lomić je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, prebacio živi zid, a lopta se od stative odbila u gol - 1:0.

Moreiru i Petrovića, koji nisu bili na svom nivou, na poluvremenu su zamijenili Saša Ilić i Nemanja Tomić.

"Kapiten" je odmah poslije vodećeg gola imao šansu da nakon dodavanja Dijare, duplira prednost crno-bijelih.

Partizan nije mogao do gola iz igre, ali je odlično koristio prekide, tačnije Lomić.

Lijevi bek crno-bijelih još jednom pogađa mrežu iz "slobodnjaka". Udaljenost je bila nešto veća, ali ni to nije smetalo Lomiću da u 72. minutu obezbedi pobjedu svom timu.

Partizan je pobjedio, ostao u trci za titulu, a u narednom kolu čega ga novi težak ispit. Ovaj put u Jagodini...

Spartak nije razočarao u Beogradu, nastavlja borbu za Evropu sa OFK Beogradom, ali se i Vojvodina ponovo približila.

Meč posmatralo 3062 gledalaca.

Bojkot Super lige od strane navijača na Uskrs, podržale su i najvatrenije pristalice Partizana, koje su na južnoj tribini okačile samo jedan transparent - "Hristos voskrese".

Spartak je u Humskoj, za razliku od većine superligaških klubova, imao podršku grupice simpatizera. Prisutne na stadionu i ovaj put je zabavljao popularni Miša Tumbas, koji je na skandiranje gostujućih navijača - "Mrzim Partizan", reagovao tako što je skinuo SVU odjeću sa sebe.

Na istočnoj tribini prisutan je bio i jedan pas - rase haski!