BUNDES: Džeko ne prašta

Volfsburg deklasirao Hofenhajm 4:0, a reprezentativac BiH stigao Kislinga i Kuranjija na vrhu liste strijelaca.

BUNDES: Džeko ne prašta Izvor: MONDO

Kod Nijemaca nema taktiziranja. To je odavno poznato, a potvrdilo se i na primjeru Volfsburga.

Iako "vukove" u četvrtak očekuje revanš četvrtfinala Lige Evrope (u prvom meču izgubili na gostovanju Fulamu 1:2), to nije uticalo na njihovu ozbiljnost u duelu sa Hofenhajnom.

Aktuelni šampion Njemačke ostvario je 12. prvenstvenu pobjedu - 4:0 (1:0).

Doduše, rezultat je previsok u odnosu na razvoj događaja na terenu, jer su gosti, naročito u prvom poluvremenu, imali odlične šanse.

Volfsburg je bio u seriji od četiri uzastopne prvenstvene pobjede prije nego što je doživio debakl od "fenjeraša" Herte na svom stadionu (0:4), ali se brzo oporavio, savladao Majnc u gostima, a sada i Hofenhajm.

S druge strane, Hofenhajm već pet kola nije uknjižio "trojku".

Edin Džeko se sa dva gola data Hofenhajmu izjednačio na vrhu liste strelaca sa Stefanom Kislingom iz Leverkuzena i Kevinom Kuranjijem iz Šalkea. Sva trojica su metu pogađali po 18 puta.

Prva dva gola na utakmici postignuta su glavom.

Džeko je u 25. minutu upisao asistenciju Kristijanu Gentneru, a u 51. je Andrea Baruzalji isto učinio Zvjezdanu Misimoviću. Italijan se prvi put upisao u strijelce otkako je 2008. stigao iz Palerma.

Poslije asistencije, Misimović je "upisao" i gol, u svom stilu, preciznim udarcem sa 15-ak metara. Prethodno, uposlio ga je Džeko (74. minut).

Samo dva minuta kasnije Džeko je postavio konačan rezultat, pošto ga je Grafite "spojio" sa golom.

Za razliku od "vukova", Hamburger je napravio kiks. Ostaće nepoznato da li su igrači Bruna Labadije mislima već bili na revanšu Fulamu (izgubili prvi meč u Engleskoj 1:2), ali odigrali su loše protiv Hanovera.

Domaćin je više od pola sata imao igrača više, jer je Štajner isključen u 59. minutu, a ni to mu nije bilo dovoljno da pobijedi. Svo vrijeme je imao jalovu inicijativu, gotovo da ni šansu nije stvorio, pa su gosti zasluženo odnijeli bod.