Valensija čvrsto na drugom mestu

"Slepi miševi" na gostovanju Alavesu zabeležili šestu uzastopnu pobedu u prvenstvu Španije. Zaza na korak od klupskog rekorda.

Ekipa Valensije prekinula je seriju od pet prvenstvenih utakmica sa najmanje tri postignuta gola, ali ne i impresivni niz pobeda.

Alaves je na njegovom stadionu savladan rezultatom 1:2 (0:1), pa je tim Marselina Torala šestim uzastopnim trijumfom došao na bod iza vodeće Barselone, kojoj u 20.45 časova predstoji teško gostovanje Atletik Bilbau.

Valensija će svakako ostati na drugoj poziciji, pošto trećeplasiranom Realu sada "beži" četiri boda.

"Slepi miševi" poveli su u 34. minutu preko Simonea Zaze. Italijanski centarfor u Primeri je zatresao mrežu na šest mečeva zaredom, a ako to uradi i narednog vikenda protiv Leganesa, izjednačiće klupski rekord postavljen još u sezoni 1943/44!

Nekadašnji štoper Valensije Aleksis izjednačio je glavom posle ubacivanja iz ugla u 49. minutu, a golman gostiju Neto sprečio je potom preokret, odlično odbranivši šut Munira El Hadadija.

Konačan rezultat postavljen je u 65. minutu, kada je Rodrigo sigurno izveo penal nakon nepotrebnog igranja rukom jednog odbrambenog igrača Alavesa.

Saigrači Aleksandra Kataija, koga nije bilo ni na klupi, odigrali su dobar meč, ali su na kraju morali da prihvate deveti poraz u dosadašnjih 10 kola. Jasno je da im predstoji žestoka borba za opstanak...