Kiks Dortmunda, Bajern i Lajpcig ciljaju vrh

Sjajan meč u Hanoveru, šest golova i poraz prvoplasirane Borusije, koja je meč završila sa deset igrača.

Publika na "HDI Areni" prisustvovala je pravom spektaklu, koji su priredili Hanover i Borusija Dortmund, a nakon mnogo uzbuđenja, domaćin je slavio 4:2 i tako nanio tek drugi poraz ekipi Petera Boša ove sezone.

HANOVER - BORUSIJA DORTMUND 4:2 (2:1)

Rezultatu iz Hanovera najviše će se obradovati Bajern i Lajpcig, koji u Minhenu večeras od 18:30 igraju derbi 10. kola i imaće priliku da se izdvoje na čelu tabele.

Čuvar mreže "milionera" Roman Burki drugu utakmicu zaredom skrivio je penal.

Brazilac Žonatas lako je realizovao najstrožu kaznu i donio prednost domaćinu, koja nije dugo potrajala. Osam minuta kasnije već je 1:1. Nakon velike gužve u šesnaestercu Hanovera, defanzivac "milionera" Dan-Aksel Zagadu pogodio je cilj.

Pravo je čudo kako Borusija nije povela u 37. minutu. Andrej Jarmolenko je bio sam na šest metara, ali je šutirao visoko preko gola. Kazna je stigla iz kontranapada tri minuta kasnije, kada je Ilas Bebu realizovao brzu akciju, za novo vođstvo domaćih.

Ono što nije uspio u prvom, jeste na početku drugog poluvremena. Ukrajinac je dobro zahvatio jednu odbijenu loptu i sproveo je u mrežu za 2:2.

U 59. minutu strijelac prvog Borusijinog pogotka Zagadu spasio je skoro siguran gol, ali je kao posljednji igrač odbrane srušio protivničkog igrača, pa je morao u svlačionicu.

KELN

Zvezdin rival u Ligi Evrope Keln imao je vođstvo u Leverkuzenu, ali je Bajer uspio doći do preokreta i ostaviti "jarčeve" na samo dva osvojena boda na 10 utakmica.

Ispostavilo se da se bezuspješno žrtvovao, jer je iz slobodnog udarca Feliks Klaus milimetarski precizno pogodio i treći put na utakmici donio prednost svom timu.

Uprkos igračkom deficitu, Borusija je imala nekoliko izuzetno dobrih prilika za izjednačenje.

Ipak, kada su svi krenuli u napad, brzonogi napadač iz Togoa Bebu drugim golom, opet iz kontranapada, zapečatio je sudbinu gostiju pet minuta prije kraja i postavio konačnih 4:2.