Dva gola Zakarića za tri boda Želje!

Željezničar golovima Zakarića savladao Mladost DK i zasjeo na vrh tabele Premijer lige BiH

Premijer liga BIH Željezničar - Mladost 2-0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Trener Mladosti Edis Mulalić, odradio je jednomjesečnu kaznu FS BiH zbog "nesportskog ponašanja" i predvodio je ekipu iz Doboja kod Kaknja u 13. kolu Premijer lige BiH, ali nije se dobro proveo na sarajevskoj "Grbavici".

Željezničar je savladao Mladost DK rezultatom 2:0, a oba gola postigao je Goran Zakarić.

Gosti su vadili loptu iz mreže već u sedmom minutu.

Poslije prodora Asima Zeca po desnoj strani i centaršuta, lopta se odbila do Gorana Zakarića, koji je matirao golmana gostiju Emila Velića za vođstvo Želje - 1:0.

...
Izvor: Dailymotion

Napadač Želje bio je strijelac i drugog gola poslije dobre akcije i asistencije Sinana Ramovića u 36. minutu. Odbrana Mladosti je ostavila Zakariću puno slobodnog prostora na desnoj strani, pa Velić nije imao nikakve šanse - 2:0.

...

Izabranici Admira Adžema su dominirali većim dijelom prvog poluvremena, ali poslije drugog pogotka nisu uspjeli da kreiraju još poneku izglednu šansu, kao uostalom ni Mladost, iako se mora priznati da su gosti u finišu uspostavili ravnotežu i u pojedinim momentima imali inicijativu.

Podsjetimo, Sarajlije su prije nekoliko dana slavile u osmini finala Kupa BiH rezultatom 2:1, a taj rezultat, ali u korist Mulalićevog tima, bio je i u prvom dijelu sezone u Doboju kod Kaknja.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo manje uzbuđenja, Mladost nije imala snage da priprijeti domaćinu, a Željezničar nije uspio da nekoliko kontranapada pretvori u golove.

Posao "plavima" olakšao je gostujući fudbaler Arežina koji je u drugomk poluvremenu zaradio isključenje, pa Željezničaru nije bilo teško da sačuva 2:0 do kraja meča.

Ekipa sa Grbavice ovim trijumfom preuzela je vrh tabele, bar do sutra, kada igraju Široki Brijeg i Zrinjski.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Zec, Ramović, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović, Osmanković i Ubiparip. Trener: Admir Adžem

MLADOST: Velić, Benović, Metalsi, Šišić, Arežina, Šećerović, Regoje, Vazda, Dilaver, Mujagić i Mišić. Trener: Edis Mulalić