Dinamo "prošao" u Bernu (VIDEO)

Dinamo Kijev je pobjedom u Bernu obezbijedio prolaz u nokaut fazu Lige Evrope.

Liga Evrope: Jang Bojs - Dinamo Kijev Izvor: MONDO

Dinamo Kijev je u prilično tvrdoj utakmici u kojoj je većinu vremena bio slabiji rival uspio da minimalnim rezultatom porazi večeras odlični Jang Bojs.

Jang Bojs - Dinamo KIjev 0:1 (0:0)

Ekipa iz Berna je u posljednjih pet utakmica na svom stadionu postizala najmanje jedan gol, 19 ukupno, i taj podatak je čini se naveo Dinamo da, nakon 2:2 u prvom meču, večeras utakmicu otvore defanzivnije iako su postizali najmanje jedan pogodak u posljednjih pet utakmica u gostima.

Dinamo je od starta igrao "dublje" u svojoj polovini tako da je uvodni dio meča pripao domaćinima koji su jasno dali do znanja da ih zanima cijeli plijen, dominirali u posjedu lopte, bili jači u svakom duelu, ali je "autobus" iz Kijeva odbijao svaki napad.

Tako da u prvom dijelu nije viđeno mnogo više od par poluprilika na obje strane.

Na startu drugog poluvremena odlična prilika Kravetsa je najavila ofanzivu Dinama. Gosti su nastavili sa inicijativom koju su krunisali u 70. minutu golom Vitalija Bujalskog.

Do kraja meča domaćini su imali par odličnih šansi, ali je Buščan bio prepreka preko koje nisu mogli da pređu večeras.

Bivši reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani je proveo svih 90 minuta na terenu.