Voša izgubila posle 9 godina na Brdu!

Nemanja Milojević i Asmir Kajević doneli važan trijumf Čukaričkom na "otvaranju" drugog kruga Superlige. Novosađani prvi put izgubili na stadionu "brđana" od 2008.

Voša izgubila posle 9 godina na Brdu! Izvor: MN PRESS

Važne i uzastopne pobede fudbalera Čukaričkog.

Posle trijumfa protiv Voždovca, ekipa Nenada Lalatovića savladala je još jednog direktnog rivala u borbi za izlazak u Evropu.

ČUKARIČKI - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Golovima Nemanje Milojevića i Asmira Kajevića, "brđani" su u atraktivnoj utakmici nastavili uspon na tabeli, iako su Novosađani u završnici sa desetoricom došli do daha.

Milojević junior, sin trenera Zvezde Vladana Milojevića, doprineo je pobedi i golom sa dvadesetak metara i iznuđenim crvenim kartonom defanzivca "lala" Siniše Saničanina, koji ga je u 41. minutu srušio na ivici kaznenog prostora.

Mladi napadač istakao se i u prošlom kolu, kada je u nadoknadi vremena doneo pobedu protiv Voždovca.

Sa igračem manje, Voša je kapitulirala i u uvodnoj fazi drugog dela. Strelac je bio Kajević, a asistent je bio Petar Mićin, doskorašnji igrač Voše, koji je namestio i prvi gol.

Cukaricki Vojvodina

Sa dupliranim vođstvom "brđani" su postali mirniji, ali se Novosađani nisu predavali.

Napadač gostiju Stefan Mihajlović smanjio je zaostatak u 76. minutu, na asistenciju Ivana Lakićevića, ali je odmah potom bio zamenjen i više nije bilo uzbuđenja na toj strani.

Miroslav Bogosavac pokušao je u finišu, posle lepog prodora, da povisi rezultat i na 3:1 i ipak se nije nagradio golom za seriju atraktivnih driblinga.

Odličan derbi "otvorio" je drugi krug domaćeg prvenstva, a ostaće upamćen kao prvi poraz Vojvodine na Banovom brdu od 2008. godine.