Taktičar večeri - gospodin Setijen!

Bilo je 0:2 na "Viljamarinu" kada se iskusni stručnjak pomirio sa činjenicom da je napravio pogrešan izbor napadača za otvaranje 11. kola Primere...

Bilo je 0:2 pred 42.323 navijača na "Benito Viljamarin" stadionu kada je trener domaćih Kike Setijen shvatio da je napravio grešku birajući startnu postavu, odnosno kada je odlučio da poštedi Antonija Sanabriju i Rijada Budebuza.

Uveo ih je u 63. minutu umesto Viktora Kamarase i Alina Toske i bio u pravu - pogocima Sanabrije i Budebuza na asistencije Kristijana Tela, u 68. i 87. minutu, Betis je izbegao neprijatan poraz u meču sa Hetafeom na otvaranju 11. kola Primere - 2:2 (0:2)!

Sanabrija je, računajući i utakmice koje je odigrao za Paragvaj, večeras postigao osmi pogodak na poslednjih devet nastupa, a pojačao je i skor u La Ligi gde se nalazi u vrhu liste strelaca sa sedam golova ove sezone.

Ujedno, Budebuz i on pomogli su Betisu da izbegne drugi poraz na "Viljamarinu" ove sezone posle onog rafalnog u razmeni vatre sa Valensijom završenom rezultatom 3:6.

Gosti iz predgrađa Madrida poveli su golovima Markeza Bergare u 16. i Fransiska Portilja u 34. minutu, ali im to nije bilo dovoljno za drugu pobedu na strani od povratka iz Segunde, nakon one u Leganesu od 1:2.

Hetafe ima jedan trijumf u poslednjih šest mečeva, dok je Betis nastavio da igra šaroliko: nerešeno, poraz, pobeda, pobeda, poraz, nerešeno…

Ipak, od dolaska Setijena, bivšeg trenera Las Palmasa, momci iz Sevilje beleže znatno bolje rezultate i igraju lepše za oko, a ovaj 59-godišnji stručnjak iz Santandera trenutno ima skor 6-2-4 na klupi jednog od dva velika kluba iz nekadašnje prestonice Španije.