Poraz Borca, po bod Krupi i Želji

Odigrana su četiri meča 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U subotu je na programu pet utakmica 14. kola Premijer lige BiH.

Nakon što su završene poznato je da su Široki i Zrinjski lideri na tabeli pošto je Željezničar osvojio samo bod u Vitezu. Borac je i drugi put ove sezone poražen od Mladosti, dok je Koljić golovima u finišu Krupi obezbijedio bod u Tuzli.

Sloboda je Tuzli vodila 2:0 protiv Krupe, a na kraju su osvojili samo bod. Tim Slobodana Starčevića je Elvir Koljić sa dva gola spasio poraza.

Odličan gol na početku meča postigao je Sulejman Krpić na asistenciju Todorovića i to je 1:0 za Slobodu.

...
Izvor: Dailymotion

Početkom drugog poluvremena novi gol za Slobodu. Ponovo je asistent Todorović, a strijelac je osamnaestogodišnji Enis Smajić. Asistencija U20 reprezentativca BiH za juniorskog reprezentativca.

...

Elvir Koljić je u 71. minutu postigao gol za Krupu. Treći gol napadača Krupe ove sezone. Odlično je skočio Koljić i pored trojice igrača Slobode poslao loptu glavom u mrežu.

...

Isti igrač je svojim drugim golom na meču u 88. minutu donio izjednačenje Krupi i bod iz Tuzle.

MLADOST - BORAC 2:1

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Iako su iz Borca najavljivali da će se revanširati Mladosti za poraz iz prvog dijela sezone to se nije desilo. Mladost je slavila pobjedu 2:1.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Mujagić iz penala u 13. minutu. Borac je preko Mahira Karića u 59.minutu uspio da dođe do izjednačenja.

Radost gostiju nije dugo trajala pošto je svojim drugim golom na utakmici Mujagić ponovo obezbijedio prednost svom timu.

VITEZ - ŽELJEZNIČAR 1:1

Vitez, koji je posljednjeplasirani tim na tabeli Premijer lige je na domaćem terenu poveo protiv Željezničara.

Livaja je dao gol bivšem klubu u 20. minutu.

...

Željezničar je početku drugog poluvremena uspio da izjednači. Strijelac sjajnog gola je bio Ubiparip, a igrao se 56. minut.

...

Široki je sa 4:1 pobijedio Čelik u Zenici. Odličnu partiju pružio je Luka Menalo koji je postigao het -trik i nakon ovog kola tim iz Širokog Brijega je lider na tabeli.

Zrinjski je u Mostaru sa 3:0 pobijedio Radnik i dijele lidersku poziciju sa Širokim. Domaća ekipa povela je u 22. minutu kada je jedanaesterac realizovao Filipović.

Isti igrač duplirao je prednost svog tima na početku drugog poluvremena na asistenciju Nemanje Bilbije. Konačnih 3:0 postavio je Handžić.