Barnli se ne šali, stigli Arsenal i Čelsi

Sem Vouks doneo novu gostujuću pobedu Barnliju. Četiri minimalca u terminu od 16 časova.

Za čitavu prethodnu sezonu Barnli je uspeo da zabeleži jednu pobedu na gostujućem terenu, a nakon šest mečeva "van kuće" u ovoj takmičarskoj godini imaju već tri trijumfa!

Nakon pobeda nad Čelsijem i Evertonom - ekipa Šona Dajša "tukla" je i beskrvni Sautempton za koji je danas 76. minuta igrao Dušan Tadić, ponovo bez konkretnog učinka utopivši se u sivilo čitave ekipe.

Ubrzo po njegovom izlasku i Barnli je došao do pobedonosnog gola preko Sema Vouksa, što je bio i konačan rezultat današnjeg meča: Sautempton - Barnli 0:1.

Još tri meča igrana su u terminu od 16 časova i u sva tri su viđeni minimalci -Brajton je slavio u gostima u Svonsiju pogotkom Mareja iz 29. minuta, Hadersfild je pobedio VBA golom Van la Pare iz 44. minuta, dok je Njukasl "poklekao" najkasnije, dopustivši Kuku iz Bornmuta da u drugom minutu nadoknade savlada Eliota za pobedu "trešnjica".

Za ekipu Rafe Beniteza nije igrao Aleksandar Mitrović.

U prvom meču dana viđena su četiri gola i daleko zanimljivi fudbal, ali pobednika nije bilo. Dva puta je Lester vodio u Stoku golovima Ibore i Mahreza, ali su Đerdan Šaćiri i "super rezervista" Piter Krauč uspevali da "vrate na remi" - 2:2.