Bundesliga: Triler za kraj! (VIDEO)

U posljednjem meču 11. kola Bundeslige Volfsburg i Herta su podijelili bodove, uz šest postignutih golova. Vedad Ibišević stao uz rame Gerdu Mileru.

Nekad najljepše ostane za kraj!

Ljepotica 11. kola Bundeslige odigrana je na "Folksvagen Areni". Utakmica je imala sve - preokrete, promašen penal, šest postignutih i dva poništena gola i na kraju pravednu podjelu bodova.

Volfsburg - Herta 3:3 (2:1)

Publika na "Folksvagen Areni" nije uspjela da zauzme mjesta, a gosti su već postigli pogodak.

Hertu je u vođstvo doveo bh. reprezentativac Vedad Ibišević u 1. minutu, tačnije u 20. sekundi utakmice.

Ibiševiću je ovo bio četvrti gol koji je postigao u 1. minutu u Bundesligi, a to je još jedino uspio legendarni Gerd Miler.

Rano primljen gol nije pokolebao "vukove" kojima je već u 5. minutu, na asistenciju VAR, poništen gol Džona Bruksa zbog ofsajda, da bi u 21. minutu Mario Gomez sa bijele tačke pogodio prečku.

Tu nije bio kraj - Volfsburgu je zbog ofsajda poništen još jedan gol koji je postigao Mario Gomez u 28.minutu, ponovo uz pomoć VAR.

Izabranici Martina Šmita nisu mnogo očajavali zbog malera koji ih je pratio u prvih 40. minuta meča, već su zasukali rukave i nastavili da igraju.

A igrali su veoma dobro.

Preokret je započeo Junus Mali golom u 41., a kompletirao Mario Gomez koji je "dobio" svoj gol u 44. minutu pa se u svlačionicu otišlo sa zasluženim vođstvom domaćina.

Na startu drugog poluvremena, ekipe su izašle na teren uz muziku legendarnog rok benda "Metalika", što je bilo i više nego prikladno za ono što je uslijedilo.

Već u 53. minutu - hladan tuš za domaćina.

Slobodan udarac je izveo Marvin Platenhart, a najviši u skoku je bio Kerim Rekik i odmjerenim udarcem izjednačio rezultat.

Na odgovor "vukova" nije se mnogo čekalo!

Loptu je nakon kornera zakačio Robin Knohe, a na pravom mjestu je bio Divok Origi i spretno savladao Jarštajna u 60. minutu.

Ipak, trileru nije bio kraj.

Koena Kastelsa je treći put po loptu u mrežu poslao Dejvi Zelke u 83. minutu za konačnih 3:3.