SERIJA A: Ludilo pod Vezuvom

Napoli poveo, Parma preokrenula, pa domaćin izjednačio, a gosti pobijedili poslije isključenja Kvaljarele.

SERIJA A: Ludilo pod Vezuvom Izvor: MONDO

Napoli je mogao da, bar preko noći, preskoči Palermo i Sampdoriju (po 61 bod) i domogne se četvrtog mjesta, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ali, pod Vezuvom je pobijedila Parma - 2:3 (1:0).

Domaćin je poveo već u trećem minutu pogotkom Kvaljarele i taj rezultat je bio na snazi sat vremena. A onda je uslijedilo ludilo.

Gosti su napravili preokret za pet minuta, golovima Antonelija i Lukarelija, a Napolitanci su u 78. minutu izjednačili preko Hamšika.

Međutim, strijelac prvog gola, Kvaljarela, dobio je crveni karton u 86. minutu, a Parma je tu prednost pretočila u pobjedu samo minuta kasnije pogotkom Himeneza na asistenciju Krespa, drugom na meču.

Napoli je doživio tek drugi poraz na svom terenu i ostao na šestom mjestu, sa 49 bodova, ali Juventus u nedelju ima priliku da ga prestigne, jer ima samo bod manje.

Parma se popela na osmu poziciju, na korak od "stare dame". Ima 46 bodova, jedan više od Fiorentine i Đenove, a tri od Barije, koji imaju utakmicu manje.