JSL: Mudrinski "poništio" pobjedu OFK Beograda

U duelu dva najstarija superligaša, nije bilo pobjednika: OFK Beograd - Vojvodina 2:2 (2:1).

JSL: Mudrinski "poništio" pobjedu OFK Beograda Izvor: MONDO

Djelovalo je kao da će derbi 23. kola Superlige dobiti beogradski tim, osnovan 1911. godine, ali je mladi Ognjen Mudrinski u 84. minutu donio bod tri godine mlađoj novosadskoj ekipi.

Mudrinski (18) je u igru ušao kao rezerva, a nakon što je u 2:2 pretvorio centaršut Gruzijca Giorgija Merebašvilija, imao je još dvije izgledne šanse da donse Vojvodini tek 11. prvenstvenu pobjedu na Staroj Karaburmi. Nije uspio, tako da je OFK Beograd zadržao tri boda prednosti nad rivalom u borbi za četvrtom pozicijom, koja vodi u Evropu.

Vojvodina je bolje počela 104. meč sa OFK Beogradom, a Dušan Tadić je u 26. minutu doveo svoj tim u vođstvo, poslije nekoliko propuštenih šansi crveno-bijelih. Na pas Marija Đurovskog, Tadić je vješto prevario Bojana Šaranova i postigao deveti gol u prvenstvu.

Ipak, svega osam minuta kasnije, OFK je bio u vođstvu!

Prvo je u 31. minutu, Abubakar Oumaru četvrti put zatresao mrežu u plavo-bijelom dresu, a svemu je prethodila asistencija Miloša Žeravice, a 120 sekundi kasnije bilo je 2:1. Uroš Sinđić je savladao reprezentativca Željka Brkića, na dobar pas Nikole Beljića, koji je takođe branio boje reprezentacije Srbije u srijedu, u Japanu.

OFK Beograd je dugo držao vođstvo, a kada je sredinom drugog poluvremena Šaranov "uhvatio" Merebašvilija u situaciji "1 na 1", djelovalo je kao da će "romantičari" zabilježiti 27. pobjedu u 52. meču sa Vojvodinom na Omladinskom stadionu.

To se nije dogodilo zahvaljujući Mudrinskom, koji je posljednji u nizu potencijalnih zvijezda iz Omladinske škole FK Vojvodina.

Jesenas, u novosadskom duelu istih rivala, bilo je 0:0, a prošle sezone na Karaburmi pobijedio je OFK Beograd sa 2:1, uz dva promašena jedanaesteraca od strane igrača Vojvodine.