SERIJA A: "Vučica" konačno na vrhu

Roma pobijedila Atalantu i zasjela na čelo tabele. Mihajlović odolio još jednom velikanu - Milanu, Juve pobijedio i ponovo u trci za Ligu šampiona

SERIJA A: "Vučica" konačno na vrhu Izvor: MONDO

Roma je prva! Rimljani su pobijedili Atalantu sa 2:1 i konačno pretekli Inter na vrhu, koji je na čelo tabele Serije A zasjeo još četvrtog oktrobra prošle godine.

"Vučica" je posao protiv ekipe iz Bergama, koja ima sve manje šanse da i naredne sezone bude član "društva najboljih", završila već na početku meča. Roma je do pete uzastopne pobjede stigla golovima Mirka Vučinića i Marka Kasetija.

Jedini gol za Atalantu postigao je Simone Tiriboki u 53. minutu.

Crnogorski reprezentativac je svoj 11. pogodak u šampionatu postigao poslije velike greške golmana Antalante Andree Konsiljija.

Roma je 23 utakmice bez poraza u Seriji A.

Siniša Mihajlović se nalazio na pragu još jedne velike pobjede. Poslije Juventusa, Intera, Fiorentine i Palerma, malo je nedostajalo da Katanija savlada i Milan na "San Siru".

Vodili su Sicilijanci sa 2:0, ali je Marko Borijelo sa dva gola u drugom poluvremnu uspio da sačuva čast "rosonera" - 2:2.

Osvojeni bod Leonardovoj ekipi ostavlja nadu da do kraja mogu do "skudeta".

Juventus je golom Đorđa Kjelinija pobijedio Kaljari sa 1:0 i ponovo se uključio u borbu za četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Do sva tri poda stigli su i Lacio i Sijena pobjedama istim rezultatom 3:2. Oba tima su poslije prvog poluvrema bila u zaostatku. "Nebeskoplavi" su gubili od Bolonje sa 2:0, ali na kraju u Rim odnose važne bodve u borbi za opsatnak.

Palermo je takođe gubio protiv Kjeva, ali su se brzo oporavilii i lako stigli do novog trijumfa (3:1) u borbi za Ligu šampiona.

Udineze je prikovao za dno tebele Livorno. "Zebere" su u gostima pobijedile sa 2:0. Aleksandar Luković igrao je od početka.