BUNDES: Van Nistelroj prekinuo post HSV

Hamburg je pobedom nad Bohumom (2:1) golom Van Nistelroja u 88. minutu prekinuo seriju od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede

BUNDES: Van Nistelroj prekinuo post HSV Izvor: MONDO

Fudbaleri HSV pobijedili su u gostima Bohum (2:1), a Volfsburg je bio bolji od Ninberga (0:2) preostala dva susreta 30. kola Bundeslige.

Hamburg je konačno prekinuo seriju od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede za šta je zaslužan Rud van Nistelroj.

Holandski napadač je u 88. minutu, iz neposredne blizine, nakon vrlo lepe akcije gostiju i odlične asistencije Ze Roberta sa lijeve strane poslao loptu u gol.

Ovom pobjedom HSV je skočio na šesto mjesto sa 48 bodova, što je tri manje od petoplasiranog Verdera i još uvijek ima priliku da se bori za evropsko takmičenje u sljedećoj sezoni.

S druge strane Bohumu do kraja prvenstva predstoji borba za ostanak u prvoj ligi s obzirom su na diobi 15. mjesta upravo sa Nirnbergom koji je poražen od aktuelnog šampiona Volfsburga.