Rad odskočio s dna, Napredak izdržao u Surdulici

"Građevinari" pobijedili kod kuće Mladost iz Lučana, a Radnik poslije 0:3 stigao samo do 2:3.

Superliga Srbije 18 kolo rezultati Izvor: MN PRESS

Rad se podigao sa začelja tabele, gdje je od petka i remija u Čačku dijelio "fenjer" sa Borcem.

"Građevinari" su u subotu u Crnotravskoj ulici ostvarili četvrtu pobjedu ove sezone i osvojili važne bodove poslije uzastopnih poraza od Partizana i Crvene zvezde.

RAD - MLADOST LUČANI 1:0

Gosti iz Dragačevskog kraja doživjeli su prvi poraz poslije više od mjesec dana i neuspjehom pali na deseto mjesto. Dva tima koja se nalaze iznad Lučanaca, Napredak i Radnik, odigrali su u subotu međusobni meč na jugu i pobijedili su Kruševljani.

RADNIK - NAPREDAK 2:3 (0:1)

Golovima Nikole Eskića u 18. minutu, Alekse Vukanovića u 51. i Uroša Đerića u 57. minutu, ekipa Milorada Kosanovića stekla je dovoljnu zalihu pred ofanzivu domaćina u finišu. Surduličani su postigli prvi gol u 88. minutu, drugi u "dubokoj" nadoknadi (94), ali više od toga nisu mogli.

Takvim ishodom prekinut je niz dobrih rezultata tima Sima Krunića (pobjede protoiv Spartaka i Voždovca, remi sa Vojvodinom), čime su "čarapani" bar na nekoliko sati prestigli i Radnički iz Niša, koji je osmi.