Salah nije stao, ali Čelsi nije pao!

Egipćanin postigao 15. gol ove sezone protiv bivšeg kluba, a Vilijam kaznio lošu reakciju Simona Minjolea i postavio konačnih - 1:1.

Mohamed Salah pokazao je Čelsiju da nije znao da ga iskoristi kao Jirgen Klop, ali to ipak nije bilo dovoljno i da donese trijumf Liverpulu u derbiju.

Teško zaustavljivi Egipćanin doveo je "Redse" u vođstvo u 65. minutu, iskoristivši dodavanje Aleksa Okslejd Čemberlejna. Gol nije slavio, iako je Enfild u delirijumu skakao zbog njegovog 15. pogotka ove sezone.

Ipak, takvog slavlja nije bilo pola sata kasnije, zbog kiksa odbrane - razloga koji je već očekivan kada je Liverpul u pitanju.

Antonio Konte uveo je Vilijana u igru u 83. minutu, a Brazilac je samo dva minuta kasnije pokušao da centrira i iznenadio i sebe i loše postavljenog Simona Minjolea. Lopta je preletela istrčalog Belgijanca i završila u mreži, za konačnih:

LIVERPUL - ČELSI 1:1 (0:0)

I ovaj rezultat, posle kiksa Totenhema, išao je na ruku vodećem tandemu iz Mančestera.

Fudbaleri Sitija, lideri tabele, imaće u nedelju priliku da pobegnu na dvocifreno bodovno odstojanje svim pratiocima osim Mančester junajtedu, koji je ove subote minimalnim rezultatom pobedio Brajton, u utakmici koju je Žoze Murinjo opisao "najtežom ove sezone".

Junajted "murinjovski", kiks Totenhema

Kada su u pitanju rivali sa Enfilda, Čelsi je prekinuo niz od četiri uzastopne pobede, ali će napustiti kultni stadion zadovoljniji konačnim ishodom. Branilac titule dočekaće sledeće kolo na trećem mestu, sa tri boda više od večerašnjeg domaćina, posle gostovanja na kojem nije izgubio u poslednjih šest utakmica.

Poslednji put, Čelsi je izgubio na Enfildu 2012. godine.