KOPA ITALIJA: Miha jedini bez problema

Jedino Torino, srpskog stručnjaka Siniše Mihajlovića nije u srijedu strijepio oko plasmana u osminu finala Kopa Italija.

Sasuolo, Verona i Torino izborili su osminu finala italijanskog kupa, ali jedino su „bikovi“ završili posao bez većih poteškoća u duelu sa drugoligašem Karpijem (2:0) i osigurali dvoboj sa Romom.

Torinski tim je već u prvom poluvremenu osigurao prolaz u dalje takmičenje protiv člana Serije B, pogocima Jaga Falkea i Andree Belotija, a oba puta asistent je bio Mamadu Nijang.

...

...

U domaćem timu nije bilo srpskog reprezentativca Adema Ljajića, ali je starter na golu bio Vanja Milinković Savić.

Sasuolo je takođe eliminisao Bari, ekipu iz Serije B, ali teže od očekivanog.

Tim iz Ređo Emilije je tek u sudijskoj nadoknadi utakmice stigao do pobjede nad drugoligašem fantastičnim golom Matea Politana u 94. minutu.

...

Zeleno-crni su vodili zahvaljujući pogotku Dijegu Falčineliju, da bi gosti iz jedanaesterca preko Nenea stigli do „egala“, ali presudila im je "bomba" Politana. Sasuolo u osmini finala će igrati protiv Atalante.

Kjevo je takođe ispao od gradskog rivala Verone u derbiju prvoligaša nakon lošijeg izvođenja jedanaesteraca (5:6, 1:1).

Veteran „letećih magaraca“ Serđo Pelisije je na derbiju „grada ljubavi“ prošao put od junaka do tragičara. Bio je strijelac vodećeg gola za Kjevo, ali je i jedini promašio penal, pa će Verona na megdan Milanu.