Siti ide u derbi sa DVADESET u nizu!

Vest Hem je pružio žestok otpor na Etihadu, prvi dao gol, ali je lider Premijer lige ipak preokrenuo i nastavio niz pobeda pred meč jeseni.

Mančester siti ulazi u derbi (polu)sezone protiv Mančester junajteda sa osam bodova prednosti.

Iako je vođstvo "građana" u odnosu na najvećeg rivala u nedelju bilo i te kako ugroženo, ekipa Pepa Gvardiole našla je način da "otključa" bravu borbenih gostiju i da ostvari 20. pobedu u nizu u svim takmičenjima.

SITI - VEST HEM 2:1 (0:1)
/Otamendi 57', David Silva 83' -  Ogbona 44'/

Legendarni bek Mančester junajteda Geri Nevil "bocnuo" je navijače Sitija pre utakmice na Twitteru, porukom da ide na stadion da vidi pobedu "čekićara" i umalo je bio u pravu. Gol Anđela Ogbone pred poluvreme za 0:1 zabrinuo je sve na stadionu i doneo neočekivanu nervozu.

Ipak, "građani" su uzvratili i preokrenuli.

Brazilac Gabrijel Žezus driblao je na desnoj strani pre isteka sata igre, savladao čuvara i ubacio loptu u kazneni prostor, gde je Nikolas Otamendi uklizavanjem ubacio loptu u mrežu za 1:1.

Ofanziva domaćih je postajala sve žešća, pretili su Leroj Sane i Žezus, David Silva i Rahim Sterling ali je Adrijan bio sjajan na crti, sve do 83. minuta i odlučujeg udarca Španca za konačnih 2:1, na perfektnu asistenciju Kevina De Brujnea.

Gol je skinuo ogroman teret sa leđa domaćih, ali ih i nije učinio bezbrižnim jer je Austrijanac srpskih korena Marko Arnautović ušao u igru za goste, petom predriblao Elakvima Mangalu i u 90. minutu napravio sjajnu šansu Dijafri Sakou, koju Senegalac ipak nije iskoristio.

A, bilo je blizu...

Nekoliko minuta potom, navijači su mogli da odahnu i da se opuste pred izuzetno važnu nedelju, u kojoj će Gvardiolin tim, trenutno najdominantniji u Evropi, igrati protiv Šahtjora u Ukrajini (sreda), pa protiv Junajteda na Old Trafordu (nedelja).

Meč jeseni nosi ogroman značaj za oba tima i mogao bi da pokaže da li će se "građani" šetati do titule ili su "đavoli" ipak u stanju da naprave problem gradskom rivalu.