BUNDES: "Rajn-Energi" - Zoran Tošić!

Zoran Tošić dvostruki strijelac za "jarčeve" u pobjedi nad Bohumom od 2:0. Navijači Kelna u 89. minutu srpskog reprezentativca ispratili sa terena ovacijama.

BUNDES: "Rajn-Energi" - Zoran Tošić!  Izvor: MONDO

Keln više ne mora da brine za opstanak, a najzaslužnijih za to je Zoran Tošić.

"Jarčevi" su u prvom meču 31. kola Bundeslige pobijedili na svom "Rajn-Energi" stadionu Bohum sa 2:0 golovima srpskog reprezentativca u 15. i 78. minutu.

Popularni Bambi imao je odlično veče!

Bivši fudbaler Partizana upisao se u strijelce već na početku meča. Uspio je da pobjegne odbrani Bohuma, privati jednu dubinsku loptu, zaobiđe golmana Filipa Hervagena i zatrese mrežu.

Pitanje pobnednika riješeno je 12 minuta prije kraja kada je na scenu ponovo stupio Tošić.

Lukaš Podolski je bio asistent, a Srbin još jednom postupio u maniru iskusnog strijelca gurnuvši loptu pored protivničkog golmana. Bio je to njegov četvrti gol za Keln od kada je iz Mančester junajteda stigao na pozajmicu.

Tošić je igrao do 89. minuta, kada je sa terena ispraćen velikim aplauzom i skaniranjem njegovog imena.

Keln ima devet bodova više od Bohuma (37 - 28), kome tek predstoji velika borba za opstanak sa Nirnbergom (28) i klubovima ispod crte -Hanoverom (27), Frajburgom (25) i Hertom (22).

Bajern ne bi trebalo da ima većih problema na "Alianc" areni protiv Hanovera, Šalke dočekuje Menhengladbah, dok Leverkuzen gostuje u gradu Mercedesa.