SERIJA A: Deki "probudio" Inter

Inter u u prvoj utakmici 34. kola Serije A pobijedio na "Meaci" Juventus sa 2:0. Golčina Majkona, Eto potvrdio tri boda.

SERIJA A: Deki "probudio" Inter      Izvor: MONDO

Inter može da odahne. Šampion Italije ima dva boda više od "vučice", ponovo je prvi i tu će se zadržati barem do nedelje i posljednje utakmice kola između Lacija i Rome.

Inter - Juventus 2:0.

Pobjedu ekipi iz Milana obezbijedili su tek u finišu meča Brazilac Majkon i Kamerunac Samjuel Eto.

"Nerazuri" su teško stigli do 20. trijumfa u šampionatu. Dugo su se mučili iako su od 37. minuta imali igrača više, jer je Momo Sisoko zbog oštrog starta dobio drugi žuti karton.

I jedni i drugi potpuno su razočarali u prvom poluvremenu. Od Juventusa se, s obzirom na sva događanja u posljednje vrijeme, bolja igra nije ni očekivala, dok je domaćin bio daleko od renomea ekipe koja se bori za skudeto i finale Lige šampiona.

Nekako sve se promijenilo ulaskom Dejana Stankovića. Kapiten "orlova" dobio je šasnu od Žozea Murinja na početku drugog poluvremena i od tog momenta Inter je počeo da igra.

Ređale su se šanse, ali je tek u 75. minutu Majkon slomio otpor "bjankonera" golčinom sa oko 20 metara.

Juventus nije imao snage za izjednačenje, a sve što su do kraja uspjeli je da prime još jedan gol. Mrežu Đanluiđi Bufona pogodio je i Samjuel Eto u sudijskoj nadoknadi.

Inter sada ima 70 bodva i sa pažnjom će pratiti derbi na "Olimpiku", gdje je Roma veliki favorit protiv Lacija.

Juventus ostaje na šestom mjestu, ali ga na toj poziciji, posljednjoj koja vodi u Evropu, opasno ugrožava Napoli, koji zaostaje dva boda i ima meč manje.