PREMIJER: Skols u sekund do 12!

Šampionske ambicije Mančester junajteda visile su o koncu, dok Pol Skols u 93. minutu nije dao gol za još jednu šok-pobjedu nad gradskim rivalom.

PREMIJER: Skols u sekund do 12! Izvor: MONDO

Mančester siti - Mančester junajted 0:1 u premijernoj utakmici 35. kola Premijer lige!

Sve je ukazivalo da će se meč završiti bez pogodaka, neriješenim rezultatom koji ne bi odgovarao domaćinu, a još manje gostima.

Zato je Junajted bio agilniji tim. Stvorio je više šansi, da bi konačno iskoristio jednu, samo 15 sekundi prije kraja sudijske nadoknade vremena.

Daren Flečer uposlio je Patrisa Evru na lijvom krilu, ovaj centrirao u "srce" kaznenog prostora, gdje je Skols izmakao pažnji Stivena Ajrlenda i glavom poslao loptu u donji lijevi ugao! Šej Given zamalo je zakasnio, igrači u crvenim dresovima poludjeli od sreće...

Bila je to svojevrsna repriza njihovog prethodnog prvenstvenog okršaja, jesenas na Old Trafordu (4:3).

Tada je pobjedonosni gol postigao Majkl Oven - čak pet i po minuta po isteku regularnih 90 minuta - a Mark Hjuz morao da stisne ruku Aleksu Fergusonu. Sada je to učinio Roberto Manćini.

Junajted ima bod manje i utakmicu više od Čelsija, kojem tek predstoji gostovanje gradskom rivalu Totenhemu. "Pijevci" su u srijedu izbacili Arsenal iz trke za titulu, a ostaje da se vidi mogu li sada da naude i Čelsiju.

RASPORED DO KRAJA SEZONE

Mančester junajted: Totenhem (d), Sanderlend (g), Stouk (d)

Čelsi: Stouk (d), Liverpul (g), Vigan (d).

Mančesterski derbi inače nije donio kvalitetan fudbal, ni mnogo uzbuđenja.

Siti je imao samo dvije dobre šanse. Karlos Tevez je iz "slobodnjaka" sa 25 metara natjerao Van der Sara na panterski skok i vađenje lopte iz rašlji.

U 85. minutu je nastala velika gužva poslije kornera (Van der Sar loše procijenio let lopte), ali je Nemanja Vidić na petercu izblokirao šuteve Vijere i Onuohe.

Junajted je najbliži pogotku bio kod udaraca Runija lijevicom u 41, odnosno Berbatova glavom u 82. minutu. Oba puta je lopta otišla tik pored stative...