PREMIJER: Vigan od 0:2 do 3:2 za 10 minuta!

Arsenal imao rezultat za povratak u borbu za titulu, ali mu je Vigan dao tri komada u posljednjih deset minuta meča!

PREMIJER: Vigan od 0:2 do 3:2 za 10 minuta! Izvor: MONDO

Na deset minuta prije kraja utakmice protiv Vigana, Arsenal je vodio 2:0 i bio je ponovo u trci za osvajanje titule prvaka Engleske. U posljednjem minutu imao je 2:1, a onda je primio i drugi gol. U sudijskoj tituli primio je i treći!!!

Snovi o tituli, good buye!

Nevjerovatan, čudesan preokret napravio je Vigan, tim koji je u posljednjih 10 utakmica dao ukupno četiri gola, a Arsenalu tri i to za 10 minuta! Velika tri boda u borbi za opstanak.

A izgledalo je da će Arsenal lako odnijeti bodove sa gostujućeg stadiona. Ekipa iz Londona povela je u 41. minutu preko Tea Volkota. Niklas Bentner ga je odlično proigrao, Volkot je uletio među dvojicu igrača Vigana, ostao na nogama i potom poslao loptu ispod ruke Krisa Kirklenda.

Mogao je Volkot koji minut kasnije da uveća prednost Arsenala, ali je njegov udarac završio pored desne stative gola Vigana.

Već na početku drugog dijela, Arsenal je poveo 2:0. Mikael Silvestre je odlično reagovao glavom i poslao loptu u mrežu, mada je utisak da je golman Vigana mogao i bolje da reaguje.

A onda od 80 minuta "vatromet" u režiji igrača Vigana.

U tom minutu Votson je pogodio mrežu Arsenala, poslije dobijanja lopte "na tacni" od Mouzisa. Krenuo je Vigan potom u totalnu ofanzivu i isplatilo mu se. Dobio je poklon od golmana Arsenala Lukasa Fabijanskog kojem je jedna čista lopta poslije kornera ispala iz ruku, pravo na glavu Bramblu koji je samo podigao i ubacio u gol.

I u posljednjim trenucima meča Nzogbija poslije odličnog solo prodora šalje raketu u gol Fabijanskog za 3:2!