Poslije 13 sezona u Bundesligi, Herta iz Berlina vraća se u Cvajtu, gdje je boravila neprekidno od 1991. do 1997. godine.

Kačar pogodio na oproštaju od Bundeslige Izvor: MONDO

Remijem u Frankfurtu protiv Ajntrahta, tim iz prestonice Njemačke izgubio je i matematičke izglede da ostane u elitnom fudbalskom društu, iako je do kraja Bundeslige ostalo još tri kola.

Ajntraht - Herta 2:2.

Gol za prvo od dva vođstva Herte na meču, u 17. minutu, postigao je reprezentativac Srbije Gojko Kačar. Kasnije je Brazilac Rafael u 42. minutu ponovo doveo plavo-bijele u vođstvo od 2:1, ali je posljednju riječ imao Marko Rus, koji je u 63. minutu pogodio za 2:2.

Utakmice protiv Šalkea, Bajera i Bajerna, Herta će odigrati bez rezultatskog imperativa, a razloge za selidbu u drugu ligu Berlinci svakako treba da potraže u očajnom startu sezone, kada su poslije pobjede nad Hanoverom u prvom kolu doživjeli narednih osam uzastopnih poraza, potom remizirali, pa izgubili još dva puta... Ni poslije toga, Herta nije pobijedila već je odigrala neriješeno i izgubila nova dva meča.

Drugu pobjedu u šampionatu, Herta je ostvarila tek u 18. kolu i pravo je čudo što se na zvanično ispadanje čekalo do 31. kola.

Druga liga nije najniže dokle je išla Herta u svojoj 110 godina dugoj istoriji. Taj tim je u periodu između 1980. i 1991. godine uglavnom igrao u drugoj ligi, samo dvije sezone proveo je u Bundesligi, ali je takođe ekipa sredinom osamdesetih dvije sezone odigrala i u regionalnoj ligi.

Herta ima dvije šampionske titule, ali u periodu prije Drugog svjetskog rata (1930, 1931).

Ispadanje Herte u Cvajtu po svemu sudeći znači i rastanak Gojka Kačara sa klubom sa kojim se prošle sezone borio za šampionsku titulu i na kraju završio kao četvrti.

Borusija je propustila veliku priliku da prva stane u red za Ligu šampiona.

Golom Nelsona Valdesa u 57. minutu Borusija je povela protiv Hofenhajma u Dortmundu. Činilo se da "milioneri" neće imati problema da stignu do pobjede i probiju se na treće mjesto Bundeslige. Ipak, kada se to najmanje očekivalo u 89. minutu reprzenetativac BiH Vedad Ibišević je izjednačio.

Borusija je ostala na petom mjestu sa bodom manje od Bajera i Verdera.

Neven Subotić bio je od prvog minuta u sastavu Jirgena Klopa.