BiH: Umalo senzacija na "Pecari", pobjeda Slavije

Olimpik vodio 2:0 na "Pecari", ali se na kraju morao da zadovolji bodom protiv favorizovanog Širokog Brijega (2:2), dok je Slavija pobijedila Slobodu (2:1).

BiH: Umalo senzacija na "Pecari", pobjeda Slavije Izvor: MONDO

Mnogo uzbuđenja bilo je u nedeljnim mečevima 23. kola Premijer lige BiH.

Ekipa Tonija Karačića je bila mnogo bolji rival na svom stadionu, stvarala i promašivala šanse, ali su gosti iz Sarajeva iz malobrojnih izleta pred gol Širokog uspjeli da stignu nadomak tri boda u borbi za opstanak.

Prvi gol djelo je Semira Kapića u finišu prvog poluvremena, da bi se za senzaciju na "Pecari" pobrinuo Edin Šaranović u 64. minutu. Tako se barem tada činilo...

Tračak nade za Široki Brijeg ukazao se u 88. minutu kada je Dalibor Šilić "bombom" sa 30 metara iz slobodnjaka smanjio na 2:1, a za veliko slavlje u sudijskoj nadoknadi pobrinuo se Ćutuk na asistenciju Šilića - 2:2.

"Sokolovi" su u Istočnom Sarajevu takođe nadigrali ekipu Slobode (2:1), ali su za razliku od Širokobriježana uspjeli da stignu do zlata vrijednih bodova i to protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak u elitnom društvu.

Domaćin je do prednosti stigao pogotkom Igora Radovanovića u 27. minutu, ali je fudbaler Slobode Admir Smajlović u finišu prvog dijela izjednačio.

Napadač Slavije Darko Spalević je u 64. minutu imao najbolju priliku da sa "kreča" donese trijumf domaćinu, ali je njegov udarac odbranio golman Tino Divković.

I kad se činilo da će susret biti završen remijem, kapiten Slavije Bojan Regoje (na fotografiji) je sa dvadesetak metara pogodio mrežu iz slobodnog udarca za konačnih 2:1 za "let sokolova" prema sredini tabele.

Takođe, valja pomenuti da su navijači Tuzlaka, početkom drugog poluvremena, došli u sukob sa policijom u Istočnom Sarajevu, koja im nije dopustila ulazak na stadion, ali za sada nema informacija o eventualnim hapšenjima i povrijeđenima.