PRIMERA: Real diše za vratom Barseloni

Real Madrid iskoristio je kiks Barselone u subotu i pobjedom nad Valensijom (2:0) prišao na bod zaostatka u odnosu na najvećeg rivala.

PRIMERA: Real diše za vratom Barseloni Izvor: MONDO

Uprkos činjenici da je glatko izgubio oba "El Klasika" ove sezone, Real Madrid došao je u situaciju da u posljednjih pet kola vreba kiks Barselone i eventualnim maksimalnim učinkom ipak osvoji 32. titulu u Primeri.

Bila bi to, vjerovatno, jedna od najomalovažanijih titula u istoriji najuspješnijeg kluba XX vijeka, ali niko u Madridu ne bi mario za to.

Poslije remija Espanjola i Barselone u subotu uveče (0:0), Real Madrid je na Santijago Bernabeu stadionu pobijedio Valensiju sa 2:0 i prišao na bod zaostatka u odnosu na lidera iz Katalonije. Uz to, Barselonu učekuje dvomeč polufinala Lige šampiona protiv Intera, koji će dodatno istrošiti ekipu.

RASPORED DO KRAJA LIGE:

BARSELONA (84): Herez, VILJAREAL, Tenerife, SEVILJA, Valjadolid.

REAL MADRID (83): SARAGOSA, Osasuna, MAJORKA, Atletik Bilbao, MALAGA.

*napomena: velikim slovima označena su gostovanja.

Barsa do kraja La Lige ima tri "lagana" meča kod kuće, ali dva jako teška gostovanja. S druge strane, Real je gost u tri navrata, a najteži ispit ekipa Manuela Pelegrinija imaće na Majorki, gdje su ove sezone pobijedili samo Barselona i Sevilja.

Svi ostali, poraženi su na Balearima.

Real je potpuno dominirao u prvih 45 minuta u derbiju kola protiv trećeplasirane Valensije. Samo je golman "slijepih miševa" Sezar Sančez, inače bivši čuvar mreže Reala, bio zaslužan što nije bilo 2:0, 3:0, pa možda i više u korist domaćeg tima.

Jedini gol, prije odmora, postigao je Gonzalo Iguain u 25. minutu.

U nastavku, Real je zadržao inicijativu, ali je Valensija počela da stvara prilike. Prvo je stativu pogodio Huan Mata, a potom rogalj gola David Silva. Sve pri rezultatu 1:0...

Kada lopta nije htjela u gol Ikera Kasiljasa, htjela je u onaj na čijoj je crti stajao Sezar. U 78. minutu, Kristijano Ronaldo - 2:0, kraj...

Nikola Žigić presjedio je meč na klupi Valensije.

NINO SE NE PREDAJE...

Huan Fransisko Martinez Modesto aka Nino, produžio je nadu Španaca koji žive na Kanarskim ostrvima da će i naredne sezone gledati najbolje španske timove na egzotičnim ostrvima blizu Maroka i Zapadne Sahare.

Centarfor Tenerifa postigao je tri gola u pobjedi plavo-bijelih nad Hetafeom od 3:2.

Golom Kaskera, Hetafe je na Kanarima došao do 2:2 u 75. minutu, ali je 120 sekundi kasnije 30-godišnji Nino postigao i treći gol za domaćina, koji sa nova tri boda nisu izašli iz opasne zone, ali su se priključili timovima iznad crte.

Sa ova tri gola, Nino je došao do brojke od 60 golova za Tenerife, na 114 utakmica.

U ostale četiri utakmice 33. kola Primere, koje su odigrane u nedelju, nije bilo pobjednika, a na tri ni golova.