KUP UEFA: Zenit pokorio Leverkuzen, tri remija

Zenit deklasirao Bajer u Leverkuzenu, Hetafe izborio remi u Minhenu. Još dva remija u prvim utakmicama četvrtfinala Kupa UEFA.

KUP UEFA: Zenit pokorio Leverkuzen, tri remija Izvor: MONDO

Ako se za neku ekipu može reći da se već posle prvih mečeva četvrtfinala plasirala u polufinale Kupa UEFA, to je sasvim sigurno ruski Zenit, koji je deklasirao Bajer u Leverkuzenu sa 4:1.

Ekipa iz Sankt Peterburga priredila je najveće iznenađenje, održavši bundesligašu lekciju iz modernog fuabala.

Nemački tim, koji je titulu Kupa UEFA osvojio 1988. godine, uspeo je u 33. minutu da nadoknadi minus od jednog gola preko Štefana Kislinga, ali su Rusi u drugom poluvremenu sa tri pogotka za samo 12 minuta u potpunosti nadigrali rivala.

Ali to nije bio kraj iznenađenjima. Još jedan nemački predstavnik i najveći favorit za osvajanje Kupa UEFA, minhenski Bajern odigrao je samo nerešeno na svojoj "Alijanc areni" protiv "čuda" iz predgrađa Madrida, Hetafea.

Bajern je vodio golom Luke Tonija od 26. minuta sve do poslednjih trenutaka meča, ali je onda Kozmin Kontra šokirao domaćina i postigao zlata vredan gol za revanš.

Fiorentina i PSV odigrali su nerešeno 1:1, a isti rezultat, samo bez golova bio je u Glazgovu između Rendžersa i lisabonskog Sportinga.

U ekipi Fiorentine do 67. minuta igrao je Zdravko Kuzmanović. Ceo meč za PSV odigrao je Slobodan Rajković, a Danko Lazović ušao je u igru od 64. minuta.