BUNDES: Šalke se ne predaje

Bajern i Šalke izjednačeni dva kola pre kraja. Bavarci "iščupali" bod u Menhengladbahu, Šalke jedva pobjedio Hertu. Borba i za treće mjesto..

BUNDES: Šalke se ne predaje Izvor: MONDO

Nalazio se Bajern na rubu provalije, ali je onda Luj van Gal povukao pravi potez, ubacio u igru Miroslava Klosea i izvukao bod na teškom gostovanju u Menhengladbahu.

Skoro 55.000 gledalaca na "Borusija-parku" moglo je da uživa u predstavi dva trofejna kluba u kojoj je Barjern "tražio" bodove za titulu, a Borusija igrala za prestiž, jer su obezbjedili opstanak u "društvu najboljih", a Evropa je nedostižna.

Domaćin je poveo poslije kontre u 60. minutu, a strijelac je bio mladi Marko Rojs. Bio je to njegov osmi gol u sezoni.

U 66. minutu Holanđanin na klupi Bajrena zamenio je Tomasa Milera, a na teren poslao iskusnog Klosea. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Filip lam je probio po njegovoj desnoj strani, uputio idealnu loptu za svog napadača, koji je glavom sprovodi u mrežu.

Reprezentativac Njemačke postigao je tek treć gol, ali sigurno najbitniji, jer zahvaljujući njemu Bajern ostaje prvi.

Borusija je odolila pritisku Bajerna i zasluženo osvojila bod, ali i dalje čeka pobjedu protiv Bavaraca još od 2004. godine.

Minhenski klub i poslije 32. kola ostaje lider Bundeslige, ali sa istim brojem bodova kao Šalke. Bavarci nastavljaju borbu za triplu krunu (prvenstvo, kup i Ligu šampiona), ali umor polako dolazi do izražaja.

Njihov jedini konkurent u borbi za "salataru" Šalke jedva je pobjedio u Berlinu i izjednačio se na vrhu sa Bajernom. Na prepunom "Olimpijskom stadionu" Šalke je pobjedio golom u 87. minutu. Strelac je bio Hajko Vesterman.

Iako je Herta u prošlom kolu definitivno izgubila sve šanse u borbi za opstanak, to nije spriječilo domaće navijače da do poslednjeg mesta ispune najveći stadion u Bundesligi.

Gojko Kačar igrao je od prvog do posljednjeg minuta.
Bajern i Šalke imaju po 64 boda. Oba tima primila su po 29 golova, ali su Bavarci postigli 13 golova više (66-53).

Raspored do kraja:

BAJERN: Bohum, HERTA

ŠALKE: Verder, MAJNC

(velikim slovima pisani su domaćini)

Ništa manje interesantna neće biti ni borba za Ligu šampiona. Za treće mesto konkurišu Bajer, Dortmund i Verder, sa maltene jednakim šansama, dok "švabe" imaju minimalne.

Leverkuzen je proradio u poslednjem trenutku. Hanover je na "Baj-areni" poražen sa 0:3. Dvostruki strelac za "farmaceute" bio je Stefan Kisling (21 gol u sezoni), dok se upisao i Turčin Burak Kaplan.

Hanover je ostao na pretposlednjem mestu, ali sa šansama da ipak igra najjače takmičenje i naredne sezone.

Majnc i Ajntraht rasterećeni svih briza odigrali su utakmicu sa najviše golova i bez pobednika - 3:3. Tim iz Frankfurta dva puta je vodio (2:0, 3:2), ali je domaćin stigao do boda u 86. minutu.

Od Lige šampiona ne odustaje ni Dortmund, koji je u gostima pobedio Nirnberg sa 3:2. Argentinac Lukas Barios je postigao sva tri gola za "milionere", za koje je igrao Neven Subotić.

Nirnberg će takođe strepeti za svoj status u Bundesligi, ali mu na ruku idu porazi Bohuma u Hanovera.