Ovo ne može svako: Bejlijeva bravura! (VIDEO)

Jamajčanin postigao sjajan gol petom, sa 11 metara! Gužva pri vrhu tabele nakon nepotpunog 19. kola Bundeslige.

Bajern Minhen, uz utakmicu manje, ubjedljivo drži prvo mjesto Bundeslige, a nakon nepotpunog 19. kola Bundeslige, iza Bavaraca stvorila se velika gužva.

Naime, razlika između drugoplasiranog Bajera Leverkuzena i Ajntrahta iz Frankfurta, koji je na sedmoj poziciji, je samo bod!

"Apotekari" su najviše profitirali u ovom kolu, nakon što su kao gosti demolirali Hofenhajm 4:1.

Derbi kola u potpunosti je opravdao očekivanja, a najljepši trenutak na meču bio je vodeći pogodak gostiju u finišu prvog poluvremena.

Jamajčanin Leon Bejli ispratio je asistenciju Julijana Branta, imao je dovoljno vremena da se namjesti, a onda je uslijedio spektakularan udarac. Petom, sa 11 metara, postigao je vodeći gol za Bajer Leverkuzen.

Već na početku drugog poluvremena Hofenhajm je imao šansu za izjednačenje, ali sjajan šut Lukasa Rupa zaustavila je stativa. Nakon toga, poptuno se raspala igra ekipe Julijana Nagelsmana, što su kaznili gosti i na kraju stigli do ubjedljive pobjede.

Lajpcig je u Frajburgu vodio do 72. minuta, ali je ostao bez bodova. Za samo četiri minuta domaćin je uspio da stigne i prestigne prednost rivala i dođe do velikog trijumfa, vrijednog sedmog mjesta na tabeli.

Seriju dobrih izdanja nastavila je Borusija iz Menhengladbaha, koja je pred svojim navijačima bez većih problema porazila Augzburg 2:0, te sa tri boda "preskočila" imenjaka iz Dortmunda, koji je juče odigrao bez pobjednika u Berlinu protiv Herte.

Luka Jović postigao je treći pogodak za Ajntraht, koji je kao gost slavio 3:1 protiv Volfsburga.

Iako je prije samo nekoliko dana izgledalo da je Keln otpisan iz borbe za opstanak, "jarčevi" su vezali i drugi uzastopni trijumf i tako se sa nova tri boda još više približili rivalima.

Dvostruki strijelac za Keln u derbiju začelja protiv HSV-a bio je Simon Terode, dok je kod drugog pogotka asistirao Miloš Jojić.