PRIMERA: Klemente preporodio Valjadolid

Bivši selektor reprezentacije Srbije Havijer Klemente zabilježio je novu pobjedu na klupi Valjadolida i ostao u trci za opstankom u Primeri.

PRIMERA: Klemente preporodio Valjadolid Izvor: MONDO

Domaći timovi su u nedelju u Primeri osvojili samo bod u četiri utakmice, upisavši tri pobjede i remi ali su Atletiko Madrid i Hetafe u večernjim terminima spasili čast "gazda".

Madriđani su do pobjede nad Tenerifama (3:1) stigli na leđima dvostrukog strijelca Salvija i Kuna Aguera, ali im trijumf neće donijeti značajniji pomak prema vrhu, dok je Hetafe u rapucanoj utakmici bio bolji od Sevilje (4:3).

"Jorgandžije" su ovim bodovima samo ulili malo samopouzdanja pred, za njih najvažniji susret sezone na Enfildu, gdje će protiv Liverpula braniti minimalac u revanšu polufinala Lige Evrope.

Zato je do važnog trijumfa stigao Valjadolid u gostima kod Sporting Hihona rezultatom 2:0. Četiri kola prije kraja španskog prvenstva, tim sa "Zorilje", koga sa klupe predvodi bivši kormilar "orlova" zadržao je nadu da može izboriti opstanak.

Klemente još nije zabilježio nijedan poraz otkako je prije četiri kola preuzeo Valjadolid.

U domaćem timu iz Hihona, starter je bio Milan Lola Smiljanić.

Malaga je takođe izborila važan bod u trci za opstankom u elitnom društvu, posebno jer je remizirala kod ekstremno negostoljubivog domaćina Majorke (1:1).

Ali obzirom na činjenicu da su drugo poluvrijeme igrali bez isključenog Milana Stepanova i poveli četiri minuta prije kraja golom Obine, sigurno su nezadovoljniji napustili stadion "ONO".

Ostrvljanima je u sudijskoj nadoknadi Aduriz donio bod, pa sada imaju dva viška u odnosu na Sevilju u trci za kvalifikacijama za Ligu šampiona.