Valensija kroz penal triler do polufinala!

"Slepi miševi" uz dosta muke eliminisali Alaves.

Posle prve utakmice delovalo je da fudbaleri Valensije neće imati težak zadatak u revanšu četvrtfinala Kupa kralja protiv Alavesa, ali nije bilo tako...

"Slepi miševi" su na Mestalji gubili, pa preokrenuli na 2:1, a razlika u klasi bila je primetna.

I ovaj put Alaves je vodio, golom Munira u 72. minutu, samo minut pošto je ušao u igru. Izjednačio je još jedan "rezervista", Santi Mina u 77. minutu, posle samo 21 sekunde u igri, ali ovaj put to nije slomilo izuzetno motivisane igrače domaćeg tima.

U 86. minutu Ruben Sorbino je iz gužve pred golom Valensije, posle centaršuta iz prekida, uspeo da zatrese mrežu i donese produžetke.

Gosti su u dodatnih pola sata pogodili prečku, međutim, opet nisu opravdali ulogu favorita. Ali, jesu kada se pristupilo penalima...

Valensija je sedam puta do sada osvajala Kup kralja, dok je Alavesu najveći domet bio prošlogodišnje učešće u finalu.

Za klub sa Mestalje do 77. minuta igrao je reprezentativac Srbije, Nemanja Maksimović, ali nije bio previše primetan na poziciji desnog krila.