Boateng i Jović pogurali Ajntraht na DRUGO mjesto!

Sjajna izdanja ekipe iz Frankfurta nastavljena i u prvom meču 20. kola Bundeslige. Luka Jović potvrdio trijumf, tragičar Torgan Azar.

Najprijatnije ovosezonsko iznenađenje u Bundesligi, Ajntraht, nastavlja sa sjajnim izdanjima!

Tim iz Frankfurta u premijernom meču 20. kola Bundeslige slavio je pred svojim navijačima 2:0 protiv Borusije iz Menhengladbaha, golovima iskusnog Kevina-Prinsa Boatenga i "rezerviste" Luke Jovića, čime je stigao do druge pozicije na tabeli, a gostima nanio četvrti uzastopni poraz u gostima!

AJNTRAHT - BORUSIJA MENHENGLADBAH 2:0 (1:0)

Četa Nike Kovača produžila je seriju bez poraza na pet utakmica (tri pobjede i dva remija), čime je, uz utakmicu više, prestigla rivale i sada je najbliža neprikosnovenom lideru Bajernu iz Minhena.

Borusija Menhengladbah pretrpjela je samo jedan poraz u posljednjih osam gostovanja na "Komercbank Areni" u Frankfurtu, ali je danas Ajntraht bio za gol uspješniji.

Domaćin je poveo u 43. minutu.

Bila je to tečna akciju domaćih, Timoti Čendler kao šilo probio je lijevu stranu, a onda uputio loptu paralelno sa linijom peterca. Boateng se odlično postavio i između odbrambenih fudbalera Borusije prvi došao do lopte i ugurao je u gol.

Gosti su imali dvije sjajne prilike za izjednačenje u nastavku, ali se u oba navrata ispriječila prečka.

Prvo je Patrik Herman dobro šutirao iskosa sa desne strane, ali je pogodio okvir gola, da bi još bolju šansu imao slavljenik Azar u 78. minutu.

Strijelac prvog gola Boateng skrivio je jedanaesterac, ali Belgijanac nije imao sreće - umjesto mreže uzdrmao je prečku.

Prvi put ove sezone Borusija nije uspjela da iskoristi najstrožu kaznu. Prethodnih pet udaraca sa "bijele tačke" završili su u golu protivnika.

Uslijedila je kazna!

KLUB 100

Makoto Hasebe odigrao je večeras 100. meč za Ajntraht, dok je Torgan Azar identičan jubilej proslavio u dresu Borusije Menhengladbah.

Mijat Gaćinović bio je starter u redovima domaćih, ali tokom 90 minuta skoro da nije pokazao ništa.

Luka Jović odigrao je posljednjih desetak minuta meča, ali to je bilo dovoljno da se upiše u strijelce.

U trećem minutu nadoknade u brzom kontranapadu postavio je konačnih 2:0.

Ajntraht je ovom pobjedom "preskočio" čak pet rivala, među kojima je i večerašnji protivnih iz Menhengladbaha, pa sada ima 33 boda, 14 manje od lidera iz Bavarske.