Neporaženi skoro tri meseca, a tek deseti!?

Atletik Bilbao nije uspeo da pobedi Eibar na "San Mamesu".

"Mali" baskijski derbi, odigran po žestokoj kiši na stadionu "San Mames", završen je nerešenim rezultatom - 1:1.

Atletik je poveo golom veterana Arica Aduriza u 50. minutu, ali Eibar ne samo da je u 73. minutu izjednačio preko Kikea, već je u finišu bio daleko nadmoćniji rival i da je neko uspeo da stigne do sva tri boda, to bi svakako bili gosti.

Za velikana iz Bilbaa je time nastavljen pomalo čudan period, tokom koga još od 5. novembra nemaju poraz u Primeri, ali su na 10 mečeva zabeležili čak sedam remija, pa nisu ostvarili željeni napredak na tabeli.

Atletik je trenutno na 10. poziciji, ali će do kraja ovog kola moći da ga prestignu čak tri tima. S obzirom na to da su još jesenas ispali iz Kupa kralja, deluje da se naredne jeseni, prvi put od 2013. godine, na "San Mamesu" neće gledati evropske utakmice.