ARENA KUP: Borcu treće mjesto u Medulinu

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

"Crveno-plavi" ubjedljivom pobjedom 3:0 (1:0) protiv hrvatskog prvoligaša Cibalije iz Vinkovaca okončali pripreme na Jadranskom primorju.

Borac Banjaluka Cibalija Vinkovci 3:0 pripreme Medulin 2018 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

U dobrom raspoloženju fudbaleri banjalučkog Borca završavaju pripreme na Jadranskom primorju.

"Crveno-plavi" u meču za treće mjesto turnira Arena Kup ubjedljivo su rezultatom 3:0 (1:0) savladali Cibaliju iz Vinkovaca, člana hrvatske Prve lige, te tako turnir u Medulinu okončali slavljem.

Najzaslužniji za trijumf bio je dvostruki strijelac Petar Kunić u 20. i 62. minutu, dok je posljednji pogodak u 79. minutu postigao novi kapiten Nemanja Janičić.

"Od prvog minuta osjetila se želja za pobjedom. Ekipa je izgledala homogeno, rastrčano i dominirala je tokom cijelog meča. Bilo je još par dobrih šansi, a najbolju od njih imao je Bojan Puzigaća, kada je iz slobodnog udarca pogodio prečku", istakao je zadovoljni trener Igor Janković po završetku meča.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

U prvih 45 minuta on je izveo sljedeću postavu: Savatović, Kondić, Janičić, Puzigaća, Zekanović, Burazor, Radulović, Karić, Veselinović, Mahović, Kunić.

U nastavku su priliku dobili još: Bajsić, Glišić, I. Danilović, Žeravica, Čudić, V. Danilović, Zarić, Arsić, Ilić i Bunić.

Ekipu sada očekuje povratak u Banjaluku, gdje će raditi i pripremati se za nastavak prvenstva 17. februara.

Podsjetimo, prvi meč u drugom dijelu Premijer lige BiH Banjalučani će igrati protiv Radnika u Bijeljini.

Janković za MONDO: Borac je na pravom putu! (FOTO)

Drugi bh. predstavnik na Arenu Kupu, aktuelni šampion BiH Zrinjski iz Mostara, na kraju je zauzeo peto mjesto. Tim Blaža Sliškovića slavio je nakon penala 6:5 protiv Slaven Belupa iz Koprivnice. U regularnom dijelu susreta bilo je 1:1.