Sarajevo "okrenulo" Ruse

Fudbaleri Sarajeva gubili su dva razlike na poluvremenu pripremnog meča u Antaliji od ruskog Kubana iz Krasnodora, ali su uspjeli da naprave preokret i zabilježe pobjedu - 3:2 (0:2).

Sarajevo - Kuban 3:2, pripreme, Antalija Izvor: MONDO/Samir Cacan

Rusi su uprkos dobroj igri "bordo" tima stigli do prednosti u 19. minutu iz jedanaesterca koji je realizovao Nikita Malajarov, da bi samo dva minuta kasnije isti igrač povisio na 2:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor u poluvremenu.

U nastavku su izabranici Husrefa Musemića odigrali znatno bolje i stigli do preokreta i pobjede.

Najprije je u 59. minutu smanjio Anel Hebibović, da bi se Emir Halilović postarao za izjednačenje petnaestak minuta prije kraja susreta u turskom ljetovalištu.

"Medvjeđu uslugu" ruskom timu napravio je igor Ponomarjov u 82. minutu zaradivši crveni karton, pa su igrači sa "Kiševa" u samom finišu iskoristili igrača više na terenu i stigli do pobjede.

Pobjedonosni pogodak je postigao "rezervista" Mićo Kuzmanović u 90. minutu.

Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Šabanović, Šofranac, Mujakić, Mustafić, Adukor, Rahmanović, Halilović, Hebibović, Velkoski.
U nastavku su još igrali: Adilović, Herić, Radovac, Lelić i Kuzmanović.