Pacini na debiju zaustavio Real

Prekaljeni italijanski centarfor u 89. minutu utakmice postigao izjednačujući gol za Levante.

Taman kada su navijači Reala pomislili da je ubedljivim pobedama nad Deportivom (7:1) i Valensijom (4:1) njihov tim uhvatio željeni ritam, usledilo je gostovanje Levanteu i povratak razočaranjima - 2:2 (1:1)!

Dva puta su "kraljevići" vodili i dva puta je kandidat za ispadanje uspevao da izjednači, i to u finišu oba poluvremena.

Prvo je Boateng iz kontre u 42. minutu anulirao vodeći gol Serhija Ramosa, postignut posle kornera, a onda ni Iskov pogodak u 81. minutu nije bio dovoljan za osvajanje tri boda.

Jason je pronašao šupljinu u poslednjoj liniji Madriđana, proigrao Đampaola Pacinija, koji je udarcem u padu majstorski savladao istrčalog Kejlora Navasa.

Pacini je 13 minuta pre kraja ušao sa klupe za rezerve i debitovao za Levante nakon transfera iz Verone, koji je obavljen poslednjeg dana januarskog prelaznog roka.

Problemi za Real i Zinedina Zidana mogli bi dodatno da narastu ako Barselona u nedelju bude savladala Espanjol u gradskom derbiju, jer bi u tom slučaju razlika između najljućih rivala narasla na čak 21 bod!

Upravo toliko je madridski Atletiko bežao Realu u sezoni 1995/96 i to je najviše što je Real za 90 godina postojanja španske lige zaostajao za liderom na tabeli.