Zorja posramila Želju (FOTO)

Fudbaleri sarajevskog Željezničara doživjeli rezultatsku katastrofu u duelu sa četvrtoplasiranom ekipom ukrajinske lige.

Željezničar se u duelu sa Zorjom proveo kao bos po trnju!

Lider Premijer lige BiH na pripremama u Antaliji deklasiran je od strane ovogodišnjeg učesnika Lige Evrope 0:5 (0:4).

Za tili čas, već u trećem minutu, Ukrajinci su stekli prednost preko Artema Gromova. U 27. minutu Jehven Čeberko povisio je na 2:0, da bi samo četiri minuta kasnije Gromov postigao svoj drugi, a za ukrajinski tim treći pogodak. U finišu prvog poluvremena Brazilac Luri Freitas Kastiljo četvrti put zatresao je mrežu sarajevskih "plavih".

Šokantnih 45 minuta, tokom kojih su primili četiri pogotka, nije pokolebalo fudbalere Željezničara, koji su u nastavku imali par dobrih prilika da ublaže poraz, ali sve je ostalo na pokušajima.

Najbolje su propustili novajlija Asim Zec i Goran Zakarić, nakon čega je Zorja postigla i peti pogodak. Strijelac za konačnih 5:0 bio je Timojef Sukar.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Osmanković, Projić, Vranješ, Blagojević (65. Modić), Zakarić, Ramović (76. Zeba), Zec (65. Crnov), Ubiparip (85. Kajkut). Trener: Admir Adžem.